Innhold
Hele eller deler av innholdet kan være klausulert eller utilgjengelig av andre grunner, avhengig av rettighetene på din brukerkonto.
Visningsvalg:

Riksarkivet


Den Kgl. Norske Legasjons Flyktningskontor

Mikrofilm, Mikrofilm. Flyktningskartotek
Bjørnebye Antonius Ola 23.09.1910 Åsnes 2
Bjørnebye Liv 09.06.1916 Ålesund 3
Bjørnebye Sissel 30.06.1939 Åsnes 4
Normann Fritjof Hansen 10.04.1907 Oslo 5
Tollefsen Johan Magnus 07.08.1919 Egersund 7
Sæther Hans 16.03.1928 Kristiansand 8
Andersen Mathias 15.05.1918 Aker 9
Heiberg Kasper Jakob 03.04.1928 Lundby, Danmark 10
Salterud Ragnhild Karoline Kristiansen 06.01.1924 Åsnes 11
Salterud Kristian 06.09.1891 Åsnes 12
Salterud f. Viberg Hulda Linnea 25.03.1897 Finnskoga, Sverige 13
Salterud Gunnborg Linnea 03.01.1926 Åsnes 14
Helgerød g. Torvik Ambjørg Dorothea 19.08.1913 Halden 15
Ottesen f. Helgerød Clara Johanne 30.10.1911 Halden 16
Granlien Rolf 12.09.1905 Stor-Elvdal 17
Martinsen Sverre 18.11.1921 Elverum 18
Brobakken Sverre 30.06.1927 Elverum 19
Brobakken f. Martinsen Kirsten Margrete 11.10.1922 Elverum 20
Brobakken f. Larsen Solveig Olive Petrine 21.10.1895 Brooklyn, USA 21
Brobakken Hans 29.11.1895 Elverum 22
Samuelsen Ole 07.10.1920 Stor-Elvdal 23
Brobakken Ole 08.03.1921 Elverum 24
Berntsen Lars Petter 22.03.1901 Stor-Elvdal 25
Granlien Erling 23.06.1916 Steinvik, Stor-Elvdal 26
Granlien Martin 29.04.1912 Stor-Elvdal 27
Samuelsen Adolf Melkor 02.09.1893 Stor-Elvdal 28
Gulbrandsen John Ludvig 13.10.1927 Trondheim 29
Olsen John Anders 27.07.1927 Lillehammer 30
Thorsell f. Elmquist Ellen Marie 26.03.1912 Idd, Halden 31
Ottesen Tronn 11.03.1911 Oslo 32
Salterud Odd Robert Linné 08.11.1934 Åsnes 33
Salterud Åse Mai 24.04.1936 Åsnes 34
Trøsberg g. Seterlien Magna Alvilde 23.03.1922 Brandval 35
Nybråten Solveig 19.04.1920 Brandval 36
Tronsmo g. Haukås Ruth Ingebjørg 31.12.1925 Trondheim 37
Storfors Marry Jørgine 21.03.1927 Grane 38
Hagen Halstein 10.02.1923 Ytre Rendal 39
Hofstad Odd 13.09.1923 Stjørdal 40
Skavlan Olav 22.05.1920 Snåsa 41
Peckel Bernhart Karl Fritjof Seiner 07.04.1923 Steinkjer 42
Jakobsen Willy Emanuel 11.10.1922 Kristiansand 43
Aksnes Wilfred Leander 04.02.1922 Kristiansund 45
Gundersen Gunnar 07.06.1924 Øiestad 47
Svebakk Ottar 07.06.1919 Grane 48
Wavik Normann 21.06.1921 Nord-Frøya 49
Bratland Henry Gutorm 23.06.1921 Snåsa 50
Drivdal Gunnar 04.05.1924 Klepp 51
Skei Olaf Egge 52
Bogfjellmo Arne 03.11.1909 Grane 53
Sakshaug Arvid 09.10.1914 Inderøy 54
Kaurin Reidar 06.01.1906 Halden 55
Kaurin f. Olsen Hulda Antonie 29.01.1909 Berg, Halden 56
Skoklefald Sonja Louise 21.05.1923 Nesodden 57
Ødegård Øivind 23.01.1924 Bodin 58
Olsen Karleif 05.10.1922 Hol, Stamsund 59
Olsen Arvid Ingvald Nicolai 27.11.1923 Stamsund 60
Olsen Hans Johan 27.11.1925 Hoel, Storfjord 61
Helgesen Ingeborg Anne 06.04.1926 Kjerringøy 62
Johansen Einar Amandus 02.06.1926 Drag, Tysfjord 63
Klausen Alfred 31.05.1926 Hoel, Stamsund 64
Larsen Evald Berg 29.03.1909 Flakstad 65
Larsen Evelynd Marie 02.05.1937 Narvik 66
Larsen f. Pedersen Marie 05.05.1906 Tysfjord 67
Larsen Karl Eva 30.12.1943 Tysfjord 68
Reinskou Knut Hans-Christian 14.06.1915 Eidsvoll 69
Reinskou f. Hansen Mary Gerd 16.06.1916 Oslo 71
Reinskou Karin Elisabeth 08.06.1942 Oslo 72
Wold Roy Walker 27.08.1919 Oslo 73
Boy Einar Wollf 14.08.1913 Arendal 74
Stave Emil 28.06.1924 Lista 75
Andersen Arnt Marelius 29.01.1924 Rafsbotn 76
Nilima Petter Edvard 16.11.1926 Kautokeino 77
Rasmussen Ragna Elea 17.08.1925 Reisa 78
Thomassen Ragnfrid 23.03.1927 Alta 79
Nilima Trygve Wilfred 08.03.1924 Alta 81
Lindgren Leif Emil 02.03.1911 Ankenes 82
Lindgren Petter 30.08.1927 Ankenes 83
Lindgren ? ? 84
Bråten Kåre Matheus 23.10.1917 Spydeberg 86
Jahren Just Sigurd 12.04.1922 Glemmen 87
Kaurin Per 24.03.1941 Halden 88
Kaurin Reidun Margrete 26.04.1937 Halden 89
Pedersen Asbjørn Kristian 08.08.1920 Vevelstad 90
Pedersen Rønnaug 29.09.1919 Molde 91
Pedersen Rolf Arne 27.06.1942 Korgen 92
Pedersen Eva Margrete 16.09.1943 Vevelstad 93
Olderøy Edmund Bernhard 08.03.1925 Vevelstad 94
Hundal Hans 17.10.1922 Mosjøen 95
Ronesen Asbjørn Ketil 01.06.1924 Leirfjord 96
Haustreis Erling Johan 06.04.1925 Grane 97
Larsen Olga Kristine 05.03.1926 Grane 98
Hansen Håkon Peder Amund 31.05.1925 Trondheim 100
Aune Johan Bernhard 14.12.1925 Trondheim 101
Skar Gunvor Olaug 21.09.1923 Ringsaker 102
Karlsen Ragna Sofie 08.10.1926 Idd 103
Asting Nils Cornelius 30.08.1917 Jeløy 104
Johansen Kåre Øistein 08.05.1922 Moss 105
Johansen Elna Laurentsia 21.01.1923 Moss 107
Nætt Holger Fridolf 29.04.1920 Sarpsborg 108
Nætt f. Olsen Solveig Konstanse 11.12.1919 Tune 109
Halvorsen Halvor 31.10.1926 Eidsvoll 110
Engelharth Rolf Kristian 27.03.1921 Moss 111
Stensen Anders Johan 22.06.1905 Oslo 112
Halvorsen Kristian Adolf 12.09.1903 Nes, Romerike 113
Halvorsen Karen 22.07.1899 Sør-Odal 114
Halvorsen Lars 01.11.1929 Nannestad 115
Halvorsen Egil Malvin 25.05.1935 Nannestad 116
Nætt Kai 01.04.1944 Skjeberg 117
Westersund Nils Erik 07.08.1915 Bærum 118
Westersund f. Andvik Aagot 12.04.1920 Oslo 120
Berg Aase Marie 08.06.1922 Oslo 121
Hope f. Mørland Ruth 08.09.1917 Kragerø 122
Rugås Ditlev Salomon Jæger Johansen 12.04.1905 Fauske 123
Rugås Kåre Ferdinand 09.09.1933 Fauske 124
Rugås Thore Johan 25.10.1935 Fauske 125
Haugmo Janny Helene Bernhartsen 17.04.1922 Beiarn 126
Solli Ruth Olaug Johansen 19.07.1921 Misvær 127
Lund Sonja Synøve 29.06.1929 Fauske 129
Osbak Anna Hansine 23.06.1925 Beiarn 130
Kvikstad Gunnar 18.07.1923 Tromsø 132
Kåsmoli Oddmund Bertil 07.12.1923 Tromsø 133
Andersen Bjarne 29.09.1922 Nordfold, Salten 134
Andersen Ludvig Meyer 05.10.1915 Nordfold, Salten 135
Hoel Thore Gunvar 13.02.1914 Sulitjelma 136
Sandvaag Harald Jentoft 16.07.1918 Bodø 137
Christensen Bjarne 08.12.1924 Kirkenes 138
Brandtzäg Wilfred 31.03.1923 Steinkjer 139
Knudtsen Arne 05.03.1927 Steinkjer 140
Andresen Carl Henrik 29.07.1927 Levanger 141
Sigvartsen Tormod 15.02.1904 Hammerfest 142
Christensen Anders 29.08.1923 Kristiansund 143
Junge Karsten Johan 20.12.1921 Kristiansund 144
Grønvold Asbjørn 13.01.1914 Ankenes 145
Grønvold f. Stiberg Margit Dorothea 27.02.1915 Ankenes 146
Grønvold Gustav Lind 12.01.1884 Ankenes 147
Grønvold f. Karlsen Marianne 16.02.1882 Ankenes 148
Østre f. Bucher Else Ingrid Stephanie 07.02.1905 Oslo 149
Østre Odd Erlend 05.04.1935 Oslo 150
Danielsen Lillian Marie Irene 22.12.1925 Idd 151
Tverfjell Ivar Normann 20.03.1923 Sortland 153
Karrestad Inger Elisabeth 24.01.1926 Halden 154
Olsen Borghild Emelie 27.03.1922 Tistedalen 155
Søderquist Inger Irene 27.12.1925 Skonningfoss 156
Øberg Astrid Vera 23.08.1928 Halden 157
Fagernes Oskar 17.04.1910 Tysfjord 158
Lundgård Martin 20.07.1921 Sortland 159
Smith Charles John 15.10.1910 Devils Lake, USA 160
Smith Arild 08.08.1938 Kristiansand 161
Smith Viola 26.11.1933 Tysfjord 162
Smith Charlie William 06.04.1935 Tysfjord 163
Bjunes Anna 14.04.1923 Mandal 164
Johansen Aase Marie 14.07.1917 Halden 165
Johansen Berit Alice 16.05.1938 Idd 166
Johansen Lisbeth Turid 04.02.1941 Halden 167
Larsen Anne-Marie 02.12.1918 Strømme 168
Solvang Kari 19.02.1922 Høland 169
Andersen Eva Synnøve 15.07.1923 Lillestrøm 170
Hagfelt Kolbjørn 13.03.1905 Hamar 171
Hagfelt Valborg 25.11.1904 Kolbu 172
Hagfelt Laila Margrethe 25.05.1928 Oslo 173
Wendt Carl Alexander 13.01.1923 Mandal 174
Rode Otto 17.07.1919 Berg, Østfold 175
Akselsen Asbjørn 07.09.1909 Stange 176
Akselsen f. Jørgensen Hildur Rønnaug 20.08.1909 Asker 177
Akselsen Karin 19.10.1937 Oslo 178
Myhre Per Gudmund 11.08.1923 Horten 179
Myhre f. Iversen Margareth Hammer 20.07.1922 Oslo 181
Johnsen Leif Stanly 22.05.1920 Oslo 183
Hansen Frank Kristian 11.09.1923 Oslo 184
Hansen f. Martinsen Inger Aase Margrethe 24.12.1922 Oslo 185
Hansen Britt-Jorunn 30.04.1944 Oslo 186
Aanerud Ragnar 30.09.1917 Nes 187
Wiksen f. Hammarbäck Lilla Josefine 31.12.1898 Oslo 188
Wiksen Unnie Maria 29.07.1924 Oslo 189
Nystuen Amund 01.08.1911 Løten 190
Nystuen f. Grindahl Aud 10.03.1907 Elverum 191
Hemstad Ida 25.11.1919 Trysil 192
Bjørlie Oscar Martinius 19.01.1914 Oslo 193
Rodahl Signe 09.01.1924 Brønnøysund 194
Brekke Henry 28.03.1901 Trondheim 195
Brekke Klara Marie 18.05.1934 Ranheim 196
Høgvold Per 16.08.1921 Stange 197
Brekke Borghild Petrea 08.01.1897 Trondenes 198
Tuven Per 04.03.1906 Vefsn 199
Bergstrøm Harald Johan 29.10.1900 Mo i Rana 200
Bergstrøm Dagfinn Thorbjørn 06.07.1934 Hattfjelldal 201
Bergstrøm Kåre 30.06.1929 Hattfjelldal 202
Bergstrøm f. Vefsnmo Målfrid Solveig 04.09.1896 Hattfjelldal 203
Sørlund Oddvar Mathias 25.03.1923 Hattfjelldal 204
Yttervoll Otto Kristoffer 19.09.1916 Nesna 205
Bergset Ottar Olsen 30.06.1922 Åsen 206
Bergstrøm Einar 18.01.1922 Åsen 207
Hansen Kåre 31.07.1925 Mosjøen 208
Lindseth Karle Oliver 01.03.1925 Grong 209
Gluggvasshaug Rolv Oddlev 27.09.1922 Grane, Vefsn 210
Brekke Aksel 10.06.1922 Trondheim 211
Tvervåg Hans Johannes 13.01.1924 Sørfrøya 212
Melvold Odd 12.03.1924 Sem 213
Sandvik Anton 28.06.1924 Frøya 214
Pedersen Bjarne Henry 14.10.1903 Halden 215
Storvik Helge Andreas 11.08.1924 Stokksund 216
Roll-Olsen Dagfinn Andreas 10.02.1922 Harstad 217
Mortensen Johannes Moe 27.04.1920 Røros 218
Foss Jorun 31.05.1925 Leinstrand 219
Wold Signe 21.04.1920 Enebakk 220
Hoffstad Arne 21.09.1900 Sandefjord 221
Hoffstad f. Pettersen Valborg 05.03.1911 Lier 222
Erlandsen Aksel Severin 29.10.1894 Halden 223
Erlandsen f. Wiotti Elin Mathilde 22.12.1893 Glava, Sverige 224
Erlandsen Inger Marie 24.07.1923 Halden 225
Erlandsen Arne Severin 08.11.1919 Halden 226
Bonde Erling 21.10.1899 New York 227
Bonde f. Oderud Ingrid Hjørdis 13.03.1902 Oslo 228
Bonde Kari 25.10.1931 Oslo 229
Kristiansen Lilly Viktoria 03.09.1920 Sandefjord 230
Røed f. Jensen Signe Marie 05.09.1905 Eidsberg 231
Jørgensen Annie 22.02.1913 Arendal 232
Sæther f. Edvardsen Liv Randi 24.03.1912 Sarpsborg 234
Sæther Truls Terje 14.02.1940 Sarpsborg 235
Røed Hanne Karin 18.05.1934 Oslo 236
Røed Terje 20.11.1938 Moss 237
Strand Berit 08.11.1928 Sarpsborg 238
Stensbøll Elsa Louise 18.09.1920 Oslo 239
Antonsen Borghild 27.02.1928 Sarpsborg 241
Lerdahl Mabel Irene 11.01.1925 Skjeberg 242
Skogmo Einar Magnus 16.03.1911 Skjærstad 243
Skogmo f. Solli Ester 15.05.1911 Sulitjelma 244
Skogmo Terje Arild 01.03.1941 Misvær 245
Skogmo Jarl Frits 31.12.1942 Misvær 246
Lekang Martin 13.09.1926 Bodø 247
Berntsen Øivind Sigfred 08.04.1922 Kabelvåg 248
Seivaag Egil 08.09.1924 Bodø 249
Berntsen Torbjørn Robert 03.11.1922 Kristiansand 250
Liabø Arthur 04.12.1921 Surna 251
Dyrbeck Kåre Gustav 14.07.1911 Bærum 253
Åsland Finn 21.08.1924 Ulefoss, Skien 254
Grønning Erna 11.05.1923 Strinda 255
Hansen Alf 19.02.1926 Trondheim 256
Grønning William Arnold 04.05.1922 Trondheim 258
Negård Rolf 14.09.1921 Hedemark 259
Wangen Kjell 06.10.1924 Ådal 261
Olsen ? 15.08.1921 Trondheim 263
Chruicshank Odd Hroar 30.11.1923 Trondheim 264
Flakne Jon 20.01.1924 Selbu 265
Wilhelmsen Ivar Flink 23.01.1912 Sør-Reisa 266
Didriksen Leif 05.11.1926 Lenstrand 267
Dahl Harald 08.06.1904 Trondheim 268
Granås Jarle 21.11.1919 Frol 269
Elvebak Norman 04.09.1920 Frol 270
Thomasen Ingolf Harry 04.08.1921 Lødingen 271
Theresen Einar 17.11.1913 Oslo 272
Lien Arne 30.06.1913 Orkland 273
Knudsen f. Amundsen Ragnhild Stefani 31.08.1903 Østre Aker 275
Holberg f. Andersen Ruth Alvine 07.02.1917 Halden 276
Holberg Karin Fay 02.09.1936 Halden 277
Andersen Ellen Mary 17.09.1921 Halden 278
Strand f. Karlsen Ingeborg Synnøve 07.02.1915 Torsnes 279
Strand John 28.06.1908 Skjeberg 281
Strand Sverre Willy 14.12.1937 Sarpsborg 283
Strand Åse Synnøve 12.01.1943 Sarpsborg 284
Solvang Einar Kristian 05.08.1896 Varteig 285
Solvang Bertha Pauline 06.02.1897 Rakkestad 287
Solvang Randi Lovise 26.09.1929 Skjeberg 289
Solvang Einar Paul 26.10.1930 Skjeberg 290
Jakobsen g. Andersen Gunhild Helene 13.06.1919 Ankenes 291
Olsen g. Andersen Olea Karoline Sofie 16.08.1914 Sørfjord 293
Hestdahl Charles Leif 16.08.1924 Tysfjord 294
Kristensen Idar Kristen 19.01.1926 Tysfjord 295
Olsen Håkon Olaf 19.01.1920 Tysfjord 296
Fossbakk Bernhard 26.11.1922 Tysfjord 297
Eriksen Asbjørn 05.06.1921 Trondheim 298
Pettersen Einar Harder 13.10.1923 Narvik 299
Andersen Leif 26.08.1920 Hamarøy 301
Johansen Jens Bernhard 26.04.1920 Kjelvik, Østfinnmark 303
Westgård Thormod 13.02.1925 Kjøpsvik 305
Langseth Ole Bernhard 05.02.1906 Høland 306
Langseth f. Høyen Inga 06.06.1908 Gran 307
Langseth Jorun 19.09.1934 Østre Aker 308
Langseth Kåre 17.02.1928 Østre Aker 309
Johansen Herman Vilhelm 18.03.1910 Berg, Østfold 310
Johansen f. Andresen Rakel 01.12.1912 Lillestrøm 311
Johansen Turid 01.05.1942 Tistedal 312
Johansen Arne Wilhelm 03.01.1936 Tistedal 313
Halvorsen Thorbjørn Karsten 18.06.1900 Oslo 314
Halvorsen f. Fredheim Trine Amanda 11.09.1898 Bardal 315
Halvorsen Vera Erna 18.02.1934 Oslo 316
Halvorsen Ulf Arne 27.07.1939 Oslo 317
Christensen f. Immerslund Borghild 13.03.1897 Elverum 318
Christensen Christian 15.03.1918 Bærum 319
Christensen Nils-Erik 05.12.1926 Bærum 320
Magnell Rolf 20.11.1895 Oslo 321
Magnell f. Eckell Karen-Sophie 26.12.1898 Oslo 322
Magnell Nils Gunnar 04.04.1924 Oslo 323
Magnell Stein 23.08.1927 Bærum 324
Miøen Inger 26.04.1923 Oslo 325
Møystad Aase Bull 10.07.1922 Elverum 326
Gran Jens Johan Lexau 16.08.1918 Bergen 327
Traheim Ingeborg Lovise 07.08.1922 Bærum 328
Hansen Karin 24.01.1923 Helsingfors, Finland 329
Jenssen Ingeborg 13.08.1921 Trondheim 330
Hjelle Helge Lardis 20.02.1902 Stor-Elvdal 331
Lundemo Kurt Reidar 24.06.1926 Trondheim 332
Heen Einar Norman 06.02.1917 Veblungsnes 333
Drevvatn Alf Johan 18.08.1919 Elsfjord 334
Foss Kristoffer 12.10.1915 Molde 335
Hansen Otto Mangor 02.08.1923 Trondheim 336
Tolstoy-Aakermann Ragnar Ivan 06.02.1913 Halden 338
Båtnes Egil Karolius Olsen 03.02.1910 Grane 339
Båtnes f. Andersen Anna Mathilda Olsen 24.09.1914 Vega 340
Andersen John Yngvar 28.04.1915 Halden 341
Andersen f. Haugen Helene Sophie 19.04.1920 Borge 342
Andersen Liss Haugen 13.01.1942 Fredrikstad 343
Eriksen Stein Oddvar 11.09.1922 Halden 344
Wigen Anna Olava 08.05.1923 Halden 345
Jakobsen Karl Johan David 02.12.1902 Berg 347
Jakobsen f. Hansen Margit-Jensine 28.08.1904 Idd 349
Jakobsen Jorun Magdalena 01.08.1942 Fredrikstad 350
Ottersen Arne Røed 25.09.1913 Halden 351
Nyland Hjørdis Janette 04.08.1925 Soon 352
Andersen Ingrid Solveig 03.04.1928 Løten 354
Myhre Aste Synnøve 06.05.1928 Oslo 355
Søbakken g. Evensen Aslaug 25.05.1924 Løten 357
Hennum Arnold 10.10.1922 Lier 358
Aarhoug Andre Faure 03.09.1923 Oslo 359
Oxaal Johan Fredrik Brandt 12.04.1921 Oslo 360
Høy-Petersen Realf 16.02.1923 Rio de Janeiro 361
Hasund Odd Sverre 07.02.1926 Ulstein, Ålesund 362
Hasund Ole Harald 18.05.1919 Ulstein, Ålesund 363
Berg Kåre 16.09.1912 Trondheim 364
Kristensen Arne Othelius 11.05.1921 Buksnes, Lofoten 365
Lunde Hans Åge 22.03.1918 Trondheim 366
Engebak Leif 20.06.1923 Snåsa 367
Wold Peder Olav 04.08.1918 Trondheim 368
Hafnor Eivind Knoff 24.01.1921 Oslo 369
Heien Arnulf Magne 21.03.1921 Gloppen 370
Tellungen Kåre 14.01.1922 Melhus 371
Nyberg Sverre 17.05.1921 Rennebu 372
Carlsen f. Nilsen Anna Pauline 07.08.1887 Tysfjord 373
Asting Anna 14.04.1918 Råde 374
Olsen g. Ryland Gunvor Lybech 16.09.1919 Skjeberg 375
Løvstad Vilhelm Kristi 05.06.1924 Hamarøy 376
Arntsen Bernt Jorfred Nordberg 05.08.1919 Nordfoll 378
Fjell Alf Kristian Nikolaisen 02.05.1918 Hamarøy 379
Andersen Anders Berg 18.05.1924 Norfoll, Salten 380
Meirik f. Wold Aud Julie 24.02.1920 Oslo 381
Berg Ingeborg Marie 18.08.1924 Salangen 382
Ingebrigtsen Rovene 11.04.1925 Storfjord 383
Rognmo Ragnvald Blix 06.02.1917 Sørvaranger 384
Rognmo f. Berntsen Anny Ingerta 30.11.1914 Kristiansand 385
Meirik Gunnar 01.03.1919 Levanger 386
Falck Jensen Bergljot 22.12.1914 Oslo 388
Jensen Kjetil 07.05.1943 Oslo 389
Gulbrandsen f. Aanes Ena Marie 18.11.1917 Rana 390
Gulbrandsen Tom Willy 18.11.1917 Rana 391
Gulbrandsen Greta Anina 03.08.1937 Rana 392
Bolling John Eilert 03.02.1921 Vikna 393
Drevvatne Ola 28.04.1917 Elsfjord 395
Drevvatne Per Reinholdt 25.07.1921 Elsfjord 396
Hagen Olaf Martin 17.11.1919 Meldal 397
Torbjørnsen Bjørgvin Karle 27.11.1914 Flakstad 398
Helmersen Henry Martin 26.06.1921 Grane 399
Sagfjord Astrid Fredrikke 08.03.1924 Sørfold, Salten 400
Sjøgran Elisabeth 05.07.1887 Sarpsborg 401
Jørgensen Einar Johan 05.01.1910 Horten 403
Jørgensen f. Trulsen Else Solveig Mathilde 13.08.1913 Oslo 404
Johansen Per Andreas 30.07.1917 Fauske 405
Østensen Gunnar Finn 21.04.1923 Fauske 406
Thoresen Knut 04.12.1925 Fauske 408
Rasmussen Knut Ivar 17.09.1920 Bodø 409
Eilertsen Ernsten Karl 11.02.1923 Askøy 410
Trondsen Rolf 10.03.1925 Gjerpen 411
Olsen Odd 04.10.1920 Trondheim 412
Sæle Håkon Arthur 09.04.1925 Bergen 413
Nicolaisen f. de Joli Suzanne Edméé 06.08.1908 Nevers, Frankrike 414
Nordby f. Arnesen Rigmor Evelyn 12.01.1919 Oslo 415
Hansen g. Rødsten Liv Irene 27.12.1926 Østre Aker 416
Olsen Oskar Martin 13.11.1918 Notodden 417
Hansegården Gerd Astrid 02.12.1920 Eidskog 418
Høgberg Aslaug Evelyn 16.09.1920 Eidskog 420
Høgby Edel Magdalene 25.03.1924 Eidskog 422
Rødsten Wilfred Aasmund 15.06.1922 Oslo 424
Norby Reidar 14.07.1919 Buenos Aieres 426
Grønberg Oddvar Egil 25.08.1923 Berg, Østfold 427
Halvorsen Olaf Arvid 21.01.1887 Järpliden, Värmland 428
Halvorsen f. Thommason Cornelia 03.07.1898 Finnskog 429
Halvorsen Bror Ivar 24.01.1930 Åsnes 430
Moe Øivind 19.08.1923 Trondheim 431
Alstad Lilly 12.04.1926 Strinda 432
Alstad Anny 03.04.1922 Skogn 433
Ekeli Rolf 24.04.1917 Eidanger 434
Ekeli f. Briskeby Anne Marie 07.02.1921 Holla 436
Ekeli Anita 19.03.1942 Langesund 437
Halseth Hanna Gunnilie Gaustad 03.11.1919 Trondheim 438
Hansen Rudolf 30.12.1927 Trondheim 439
Ofstad Knut 08.03.1928 Horg, Trøndelag 440
Pettersen Sverre Olav 18.08.1914 Verran 441
Paulsen Arne Johan 19.03.1917 Trondheim 442
Aalerud Rolf 06.12.1921 Hamar 443
Danielsen Olaf Hermann 03.09.1919 Trondheim 444
Hulbekmo Evald Karlsen 13.12.1924 Rana 445
Aarøe Erling Ottar 26.02.1923 Bolsø 446
Brunvoll Anders 25.08.1922 Molde 447
Grüner Adolph Kristian 12.05.1923 Åndalsnes 448
Pedersen Martin Hjemdal 19.09.1919 Rana 449
Romstad Ole Kristian 01.09.1913 Klinga 450
Hollås Bertin 21.11.1906 Ogndal 451
Skogestad Ingulf Magne 21.02.1923 Flekkefjord 452
Sand Tormod 25.10.1919 Romedal 453
Hiorth Hans 11.10.1920 Trondheim 454
Gjetnes Walter Kristoffer 03.09.1917 Ålesund 455
Leine Marton 10.02.1924 Bolsøy 456
Rømo Modulf 03.10.1923 Stod 457
Bang-Larssen Sverre 22.05.1922 Trondheim 458
Kjendlie Gunnar Johannes 27.12.1922 Oslo 459
Kjendlie Jan Gudbrand 19.09.1924 Oslo 461
Tørdal Trygve 25.03.1922 Drangedal 463
Nyborg Arne Wilhelm 18.03.1920 Namsos 464
Halvorsen Leif Ingart 25.10.1922 Haugesund 465
Risen Alf Karl 23.06.1923 Hommelvik 466
Kleveland Ivar 21.10.1914 Strinda 467
Andersen Bernt Jon 30.07.1919 Kristiansand 468
Jensen Ronald Johan 11.10.1923 Oslo 469
Simon August Vult 29.09.1902 Aschaffenburg, Tyskland 470
Simon f. Matheson Gulle Brun 19.03.1899 Trondheim 471
Simon Jon Mikal 10.06.1934 Vestre Aker 472
Sand Jakob 08.07.1908 Hamarøy 473
Sand Ragna Sofie 29.03.1907 Hamarøy 474
Sand Bård Jan 16.04.1943 Bodø 475
Nilsen Johnny Sverre 29.07.1921 Oslo 476
Nilsen Bjørnhild Seim 08.12.1921 Oslo 478
Nilsen Sverre Seim 20.11.1943 Oslo 479
Grønvold Karl Arne Johan 17.03.1905 Ankenes 480
Grønvold f. Gabrielsen Inga 23.01.1902 Målselv 481
Grønvold Gunvor Mary Henny 05.01.1930 Narvik 482
Grønvold Gerd Ninni 27.10.1936 Herjangsholmen 483
Grønvold Liv 13.01.1941 Herjangsholmen 484
Ellingsen Henry Ernst 14.08.1919 Løddingen 485
Strand Odd Alvin 31.05.1926 Ballangen 486
Hauge Svenn Nikolay 24.06.1925 Ballangen 487
Aulie Einar Olsen 09.09.1908 Eidsvoll 488
Aulie f. Ullern Agnes Margrete 10.02.1914 Oslo 489
Aulie Ole Lars 06.08.1932 Sør-Odal 490
Aulie Åge Erik Ullern 16.03.1934 Eidsvoll 491
Pehrson Pehr 03.08.1923 Oslo 492
Olsen Asbjørn 28.07.1917 Sarpsborg 493
Øye Lars 09.10.1906 Surnadal 494
Bergestad f. Trønnes Erna 08.05.1923 Storelvdal 495
Utseth Reidar 17.05.1913 Sandstad 496
Utseth f. Myrvold Kiristi Oline 21.03.1914 Djupvik 497
Bryn Åge 12.08.1910 Heddal 498
Havdahl Johan Bjarne 17.04.1910 Trondheim 499
Solheim Pål 16.01.1910 Vågå 500
Christiansen Oscar 02.08.1927 Nes, Romeriket 502
Gallein Thor Sigvart 26.06.1924 Trondheim 503
Sylthe Gunnar 19.06.1926 Trondheim 504
Ødegaard Rolf 28.05.1917 Levanger 505
Melhus Jarl Martin 23.04.1925 Trondheim 506
Andersen Kåre Haugen 29.07.1921 Ogndal 507
Olsen Ole Johan 10.12.1916 Trondheim 508
Larsen Asmund Sifrid 30.08.1912 Nelson, Canada 509
Danielsen Finn 23.05.1927 Trondheim 510
Michalsen Evald Hermon 08.03.1922 Finsnes, Tromsø 511
Michaelsen Leif 04.11.1923 Saltstrømmen 512
Lindstad Helge 01.10.1925 Tiller 513
Ytterhorn Bjørn Erling 17.08.1923 Fana 514
Larsen Ole 27.03.1922 Fauske 515
Nilsen Magnus Skjøning 29.02.1912 Fauske 516
Hansen Henry Holst 12.03.1920 Bodø 517
Evensen Roald Kornelius 05.09.1925 Karlstad 518
Eliassen Peder Sigfred 11.03.1927 Lenangsøyra, Karlsøy 519
Bless Petter Bernhard 07.09.1924 Sandnes, Troms 520
Bless Sigurd 01.03.1926 Sannes 521
Olausen Claus Marinius 28.04.1904 Nordreisa 522
Klingenberg Olav Olsen 08.11.1923 Tromsø 523
Johansen Johan Karsten 29.01.1920 Skjervøy 524
Furu Reidar Bergmann 12.04.1921 Skjervøy 525
Hermansen Leif Severin 06.08.1911 Reisa 526
Ingebrigtsen Sverre 15.01.1913 Storfjord, Troms 528
Wahlmann Isak 10.02.1922 Oksfjordhavn 529
Mathisen Martin Bertinus 25.05.1923 Skjervøy 530
Sigurdsen Johan Hedly 17.01.1919 Kvenangen 531
Jeremiassen Ingvar Johannes 18.02.1925 Lakselvbukt 532
Jacobsen Peder Leonard 25.07.1918 Kåfjord 533
Fossen Tormod Karsten 24.09.1927 Signaldalen, Storfjord 534
Figenschou Kåre Hagen 17.06.1919 Lyngen 535
Furu Harald 19.02.1926 Skjervøy 536
Anker Christian August 29.01.1896 Halden 537
Anker f. Thorbjørnsen Ingjerd 12.08.1919 Oslo 538
Ryan Jon Odin 30.11.1884 Sparbu 539
Pedersen Knut Harald 30.01.1919 Trondheim 540
Fjellvik Kjellfrid 31.08.1925 Elverum 542
Fjellvik Eli 25.08.1927 Elverum 543
Fjeld Hjørdis 17.12.1921 Elverum 544
Mæhre Peter 19.06.1914 Skatval 545
Mæhre f. Olsen Gerda Aminda 06.05.1911 Berlevåg 546
Mæhre Eva Bodil 24.11.1942 Oslo 547
Jensen Rolf 15.09.1919 Trondheim 548
Inderhaug Gudmund Vinje 18.12.1914 Bud, Romsdal 549
Kastnes Hans Nikolai 05.01.1921 Ålvik, Hardanger 550
Raastad Jan Abraham 19.05.1923 Rjukan 551
Hanssen Otto Monrad 19.06.1927 Grane 552
Gjesteby Anne Lisbeth 21.08.1944 Stockholm 553
Dahl Olga Elisabeth 10.07.1917 Keuru, Finland 554
Risan Laila Yvonne 30.11.1943 Västmannalands län 556
Enderud Thorbjørn 03.10.1919 Oslo 557
Thoresen Britt Lillian 23.08.1944 Stockholm 558
Isacsen Didrik 07.04.1944 Stockholm 559
Dahl Åge Einar 25.04.1941 Helsingfors 560
Dahl Lars Ole 03.02.1943 Helsingfors 561
Svelmo Siv Ingegerd 09.06.1944 Norrbärcke 562
Vestermoen ? 20.08.1905 Landvik, Grimstad 563
Hovland Louise Birgitte 29.08.1879 Kinn, Sundfjord 564
Sjøholm Bertha Mathilde 25.03.1889 Søreide, Fana 565
Sjøholm Greta Vanja Elinora 28.11.1921 Bergen 566
Sjøholm Harry Gustav 05.05.1924 Bergen 567
Sjøholm Elsa Bjørg Lillemor 12.01.1927 Bergen 568
Sjøholm Sonja Judit Irene 08.12.1927 Bergen 569
Pedersen Per Normann 27.02.1944 Hjortkvarn, Sverige 570
Gustafson Knut Valfrid 04.06.1923 Skjeberg 571
Hansson Karl Albert 15.10.1900 Bohuslän, Sverige 572
Halmrast Aage Harald 22.08.1944 Arvika, Sverige 573
Kassan Eva Elisabeth 29.07.1944 Uppsala, Sverige 574
Olsen Arne Sigurd Dagfinn 01.08.1944 Atvid, Sverige 575
Karrestad Inger Synnøve 12.05.1944 Sødermansland län 576
Skoglund ? 24.08.1944 Sødermansland län 577
Andersson Karin 14.04.1923 Verdal 578
Andresen Ingolf Antonius 15.06.1909 Oslo 579
Førsund Else 01.04.1912 Berg, Østfold 580
Moxnes John Richard 30.03.1909 Oslo 581
Levien Michel 27.01.1896 Minsk, Russland 582
Thorsen Thor 18.03.1931 Helsingfors 583
Thorsen Bjørn 06.01.1933 Helsingfors 584
Thorsen Jan Ludvig 08.09.1938 Helsingfors 585
Konsell Julius Teodor 26.07.1887 Lund, Sverige 586
Rolfsen Ole Ambrosius 14.11.1882 Drammen 587
Skorild Johan 24.07.1865 Hemne, Sør-Trøndelag 588
Kreilisheim Fritz 13.10.1911 Wien 589
Haugsness Klaus Helge 13.12.1932 Grong 590
Haugsness Terje Johan 07.07.1941 Trondheim 591
Larsson Birgitta Gunilla 22.06.1944 Øverus 592
Langsholdt Birte Edel 05.07.1944 Flen 593
Aronsen Vilhelm Aleksander 05.01.1944 Gøteborg 594
Buer Ingela Agneta 19.05.1944 Gøteborg 595
Becker f. Saposnikof Dagmar 02.12.1898 Gøteborg 596
Bernhus Kjell Erik 28.08.1944 Stockholm 597
Emanuelsen Søren Emanuel Waale 04.10.1922 Brunlanes 598
Olsson Borgny Otilie 16.04.1928 Vennesla 599
Olsson Ida Bergliot 23.12.1923 Vennesla 600
Haustreis Hilding Sverre Kristoffer Heide 30.05.1943 Mottala 601
Kristoffersen Freed Louie 07.01.1944 Bjursås 602
Ring Daniel 05.10.1900 Oslo 603
Ring Nini 28.09.1912 Oslo 604
Ring Jens Petter 09.07.1933 Oslo 605
Ring Nini Mary 26.09.1939 Oslo 606
Hofsvang Inge Einar Trond 21.08.1944 Stockholm 607
Borch Einar 26.09.1909 Jevnaker 608
Knudsen Riborg Marie Krog 27.04.1912 Aker 609
Knudsen Olav 31.08.1943 Stockholm 610
Knudsen Riborg Marie 27.05.1938 Bærum 611
Johansson Karl Wilhelm 18.01.1927 Oppegård 612
Johansson Astrid Margarethe 31.05.1928 Oppegård 613
Hultgran f. Hansen Gerd Helene 27.01.1898 Oslo 614
Rengmann Solveig 22.05.1908 Oslo 615
Løwenberg Bruno 05.10.1893 Berlin 616
Løwenberg f. Hintherthan Johanna Dora 11.06.1901 Berlin 617
Engdahl Gerry Talma Karlsson 21.10.1926 Narvik 618
Grimeli Trygve 22.05.1909 Krødsherad 619
Grimeli f. Haraldseth Klara 10.09.1911 Nes, Hallingdal 620
Gulbrandsen Britt-Marie 10.08.1943 Lidkøping 621
Olsson Helga Synnøve 07.02.1936 Vennesla 622
Olsson Olof Aksel 09.04.1932 Vennesla 623
Sjåfjell Rålle Bernt 20.02.1943 Jokkmokk 624
Schrøder Jan Ottar 06.02.1943 Borås 625
Johannesen Bjørn 11.06.1944 Stockholm 626
Lystad Kjell Nordmann 13.04.1944 Hultsfred, Kalmar 627
Rønning Bill Sune 13.07.1944 Danderyd 628
Sæthre Willy Ottar 15.07.1944 Stockholm 629
Sandvig Arne Uchermann 16.09.1944 Stockholm 630
Karlsson Arthur Wallentin 27.08.1923 Ringsaker 631
Seip Tone 09.02.1926 Østre Bærum 632
Barkerud Bjørn 09.01.1943 Smedjebacken 633
Lenngren Per 03.06.1928 ? 634
Mickelsen August 04.05.1904 Bergen 635
Biørn Else Katrine Helena 20.03.1918 Helsingfors 636
Biørn Harald Holger Fridtjof 30.08.1943 Åbo, Finland 637
Draagen Inge Gøran 23.08.1944 Stockholm 638
Petershagen Sten Henrik 18.07.1944 Sødermanlands län 639
Landberg Asta Doris 13.09.1893 Oslo 640
Lærum Johan 01.04.1912 Voss 641
Billington Monna Mirjam 15.12.1922 København 642
Karlsson Lars Henrik Pantzar 28.05.1920 Drammen 643
Lange Inger Sophie 22.09.1926 Oslo 644
Lange Kristi 05.11.1928 Oslo 645
Høy-Petersen f. Lund Inger 19.04.1921 Oslo 646
Grimsrud Olaf Ragnvald 09.12.1908 Fyresdal, Telemark 647
Myrhaug Else Marie 18.07.1943 Stockholm 648
Bjørkman f. Strid Åse Sofie 21.06.1922 Meråker 649
Johansen Jon 08.09.1944 Stockholm 650
Elvehjem Grethe 20.09.1944 Stockholm 651
Johnsen Jon 08.09.1944 Stockholm 652
Elvehjem Grethe 20.09.1944 Stockholm 653
Halvorsen Kari Hermoen 14.09.1913 Ytre Trysil 654
Nilsen Arnt Marcus 23.11.1879 Fredrikstad 655
Johnsen Valborg ? 656
Nesche Aagot Sofie 20.10.1893 Askim, Østfold 657
Brandfjell Anders Nilson 19.09.1980 Børsa, Geitastrand 658
Sandbusveen Magne 20.01.1916 Ringsaker 659
Aspeli Synnøve Sofia 05.07.1944 Østergøtland 660
Petterson Edith Johanna 17.02.1923 Nøtterøy, Tønsberg 661
Olsen Alfhild Johanna 19.09.1914 Gyltvik 662
Becker Isak Jørgen 28.12.1928 Dorotea, Sverige 663
Becker Harry Herman 29.08.1926 Dorotea, Sverige 664
Becker Herman 09.04.1892 Haenpot 665
Becker David 11.01.1930 Dorotea, Sverige 666
Becker Tage Aron 24.03.1933 Dorotea, Sverige 667
Fjellbu Johanna Amalie Christie 27.02.1920 Trondheim 668
Dietl Valter Emanuel 15.08.1903 Tsjekkoslovakia 669
Holmboe Inger Johanne 20.03.1944 Stockholm 670
Nilsen Arne 18.03.1944 Thorsø, Skaraborgs län 671
Strøm Stig Harry 18.02.1944 Bingsjø-Dådran, Kopparberg 672
Hansen Ulla Alfhild Maria 14.08.1944 Älghult, Kronobergs län 673
Brandt Per Roger 14.07.1942 Oslo 674
Lange Ulik Arneberg Motzfeldt 10.04.1892 Tysnes 675
Hermansen Elly 15.08.1918 Rørvik, Vikna 676
Setså Sissel 06.09.1944 Stockholm 677
Matheson Einar Christian 25.04.1944 Stockholm 678
Johanson f. Opstad Dagny Antonie 12.01.1900 Bergen 679
Audahl Bjørn Morthen 01.11.1943 Alingsås 680
Hansen Hans-Erik 08.06.1944 Gøteberg 681
Andreassen Kjell Håkon Schjønning 02.05.1944 Gøteberg 682
Schjeldrup Helge 25.09.1944 Stockholm 683
Røsvik Olvar Johan 24.08.1944 Sundsvall 684
Røsstad Solveig Ingeborg 02.12.1943 Stockholm 685
Skurdal Ole 22.08.1897 Skatval 686
Pettersen Edvil Reidun 21.01.1923 Narvik 687
Kielland Ingegerd Maud Elisabeth 02.10.1917 Stockholm 688
Kielland Jan Ulfstam 15.07.1938 Oslo 689
Kielland Monica Ulfstam 27.10.1942 Tynset 690
Hopland Anny Kamilla 05.11.1920 Hamarøy 691
Danielsen f. Jørgensen Dagmar 19.06.1902 Kristiansand 692
Hougen Marit 03.02.1920 Oslo 693
Lange f. Gjørtz Aagot 01.05.1896 Ålesund 694
Wood Harry 05.07.1921 Tallin 695
Gustavsen Ottar Gustav 07.01.1925 Sandar, Sandefjord 696
Haglund Solveig Marie 15.08.1901 Trondheim 697
Gustavsen Ottar Gustav 07.01.1925 Sandar, Sandefjord 698
Haglund Solveig Marie 15.08.1901 Trondheim 699
Johansen Signy Holtan 29.05.1919 Bergen 700
Kafka Anna Sophie Elisabeth 06.03.1890 Hamburg 701
Kafka Victor 12.10.1881 Karlsbaden, Tyskland 702
Egstad Arnfrid 07.12.1909 Vang, Hedemark 703
Strømberg Oscar Runo Egelbrect 18.01.1903 Vingåker 704
Torkildsen f. Hasselquist Ebba 08.05.1924 Bergen 705
Larsson Arthur Birger Margido 13.10.1919 Meråker, Nord-Trøndelag 706
Haugmo Peder Halfdan 21.12.1915 Bangsund, Klingen 707
Tønnevold Tore Mathias Ruud 15.12.1911 Nes, Hedemark 708
Sandgren Edvard 07.12.1893 Färnebo, Sverige 709
Nilsen Jonny Tage 25.07.1943 Norrkøping 710
Hansen Hetty 21.06.1910 Hammerfest 711
Bredal-Bergersen Per 17.11.1895 Bergen 712
Harverman-Ording Hans 15.09.1926 Tvedestrand 713
Andersen Aase Synnøve 28.04.1910 Oslo 714
Abel Else Carola Catharina 11.06.1893 Gøteborg 715
Rydén Alf Wilhelm 19.11.1923 Lunner 716
Hanssen Ann May 23.08.1944 Stockholm 717
Reksten Erik 11.06.1939 Greåker, Tune 718
Jakobsen Axel Bjarne 28.08.1944 Ljusnarberg, Ørebro län 719
Lunde Ole Gøran Rein 05.09.1944 Kumla, Ørebro län 720
Kjellevik Tomas Ingebretsen 29.07.1916 Randesund 721
Nilsson Erik Gustav 31.01.1892 Norra Råda, Värmland 722
Huatorpet Håkon 03.09.1944 Storfors 723
Heiberg Herman 02.09.1874 Oslo 725
Dahl Ragna 25.06.1900 Oslo 726
Berg Richard 14.07.1880 Grong 727
Berg f. Knudsen Lilly 28.02.1888 Drammen 728
Hübinette Henry 25.04.1926 Narvik 729
Uten navneindeks 730
Kildeinformasjon
RA/S-6753/V/Va/L0013
Lenke til Arkivportalen
Riksarkivet Den Kgl. Norske Legasjons Flyktningskontor V: Mikrofilm
Va: Mikrofilm. Flyktningskartotek
L0013: Kjesäterkartoteket. Flyktningenr. 31501-34700
Annen kilde nr. V/L0013/1940 - 1945 - Kjesäterkartoteket. Flyktningnr. 31500-34731 (indeksert sidenummer svarer til flykningenr.). Papirmaterialet kassert. Personopplysninger 2. verdenskrig Sverige Statlige arkiver Institusjoner under departementene Flyktninger