Innhold
Hele eller deler av innholdet kan være klausulert eller utilgjengelig av andre grunner, avhengig av rettighetene på din brukerkonto.
Visningsvalg:

Riksarkivet


Den Kgl. Norske Legasjons Flyktningskontor

Mikrofilm, Mikrofilm. Flyktningskartotek
Nylund Olga Kjerstine f. Hugdal 14.06.1921 Støren 2
Weiseth Karin Kaspara 27.08.1925 Overhalla 3
Nylund Arild Kjeving 11.01.1909 Hemnes 4
Ruud Ole Erik 04.05.1918 Hof 6
Holen Kåre 01.02.1921 Hof i Solør 8
Olsen Henry 05.04.1901 Idd 9
Eklund Sverre Kristoffer 21.04.1924 Fr. stad 11
Holm Arthur Fredrik 15.11.1919 Sarpsborg 12
Høidal Signe Catharina f. Carlsen 25.07.1921 ? 14
Placht Petter 27.06.1921 Asker 15
Løvdahl Asbjørn Paul 16.04.1916 Bodin 16
Grønning Fritz Wilhelm 24.12.1917 Trondheim 17
Grønning Severine f. Kristoffersen 19.06.1915 Hetland 18
Bakkemo Terje 02.03.1914 Fauske 19
Bakkemo Hilda Levie f. Gullesen 01.02.1918 Fauske 20
Skau Ingmar Kristian 05.04.1920 Bodø 21
Berg Hjørdis 22.05.1914 Eidskog 22
Rustad Dagny Valborg f. Berg 25.01.1915 Brandval 23
Berg Waldemar 22.04.1902 Brandval 24
Berg Per Magne 11.06.1910 Brandval 26
Berg Ester Marie f. Mengåen 28.08.1921 Brandval 28
Forbergskog Olaf Olsen 25.11.1915 Velfjord 30
Bogfjelldal Jentoft 14.09.1924 Grane Vefsen 31
Hopen Kristian Adolf 22.09.1922 Velfjord 32
Karlsen Magnus 02.08.1922 Grane 33
Kapskarmo Egil Petter Vefsn 34
Storsveen Johan Olsen 26.09.1923 Vefsn 35
Leen Gunnar Dale 36
Berg Aksel Osvald 09.12.1897 Eidsberg 38
Overåe Magna 09.06.1925 Modum 40
Engebretsen Karlelius 20.09.1899 Vinger 41
Engebretsen Olga f. Martinsen 03.10.1898 Bærum 42
Vestmo Rolf Viktor 08.04.1926 Oslo 43
Jonassen Helge Almar 28.07.1922 Eidskog 44
Engebretsen Olga f. Martinsen 03.10.1896 Bærum 45
Vestmo Rolf Viktor 08.04.1926 Oslo 46
Jonassen Helge Almar 28.07.1922 Eidskog 47
Olsen Rolf Paul Ingvald 02.01.1909 Helgøy 48
Olsen Ellis Sigfrida Petrea f. Dahle 26.04.1914 Kjellvik 49
Blad Arne 18.01.1919 Oslo 50
Sømme Victor 25.09.1925 Oslo 51
Kjærnet Odd 17.12.1921 Trysil 52
Nesfossen Adolf Karl 15.12.1917 Bergen 53
Olaussen Egil 09.09.1917 Hamar 54
Kjærstad Harry Storm 14.10.1920 Drammen 55
Sæter Einar 06.02.1917 Øksendal 56
Hammer Helge 10.11.1906 Ringsaker 59
Brenden John Johansen 26.01.1888 Våler 60
Valle Håkon 23.12.1923 Os 62
Engen Oddvar 10.08.1918 Elverum 63
Ellingsen Odd William 16.06.1915 Vardal 64
Gjertsen Hjalmar Edvin Robert 06.12.1921 Røiken 65
Iversen Svend Roald 30.01.1922 Røiken 66
Hellebust Samuel 22.04.1917 Elverum 67
Holm Karl Johan 09.02.1912 Furnes 68
Husa Henry Olai 15.09.1918 Elverum 69
Ellingsen Harry 22.06.1916 Verdal 70
Andreassen Albert Josef 18.09.1911 Borge 71
Andreassen Anne Margrethe 16.11.1933 Sarpsborg 72
Andreassen Gudrun Tune 73
Syren Reidar Stor-Elvdal 74
Røstmoen Leif 15.12.1919 Stor-Elvdal 76
Eggen Arne 24.09.1915 Storelvdal 77
Fallet Sigrid Pauline 11.02.1915 Nordre Høland 79
Moe Ingeborg Pauline f. Brende 03.10.1921 Varteig 80
Toverud Olav Arthur Olsen 06.02.1907 Vestby 81
Toverud Linea Camilla f. Sandberg 18.05.1906 Fredrikstad 82
Toverud Olav Arthur Olsen 29.08.1932 Mysen 83
Lund Odd Godtfred 10.01.1924 Oslo 85
Toverud Olav Arthur Olsen 06.02.1907 Vestby 86
Toverud Linea Camilla f. Sandberg 18.05.1906 Fredrikstad 87
Toverud Olav Arthur Olsen 29.08.1932 Mysen 88
Lund Odd Godtfred 10.01.1924 Oslo 89
Skagen Reidar 27.12.1921 Oslo 90
Haraldstad Halvdan Edmund Spydeberg 91
Lier Kåre Halsteen 28.07.1924 Oslo 92
Andersson Thor 24.08.1923 Mysen 93
Fallet Arne 20.01.1921 Nordre Høland 94
Øisjøfoss Kristian 14.03.1922 Aurskog 95
Valset Sverre 09.09.1913 Odda 96
Sørli Kolbjørn 05.03.1898 Eidskog 98
Kåen Rolf Johansen 16.02.1917 Mysen 99
Hansen Arne 02.12.1925 Askim 100
Owren John Harry 03.11.1923 Mysen 101
Løken Thomas Fredrik 14.04.1917 Kongsvinger 102
Jacobsen Ragnar Sverre 19.12.1920 Aker 103
Tallaksen Leif 29.06.1909 Fredrikstad 104
Johansen Filip Marinius 03.11.1913 Halden 105
Lund Karsten Ingvard 01.08.1915 Røyken 106
Grydeland Hans Andreas 10.07.1915 Moss 107
Linneberg Lars Larsen 18.05.1901 Aker 108
Olsen Kjell Aksel Arnold 03.09.1921 Oslo 109
Bjørnstad Reidar Carlo 24.06.1919 Halden 110
Holmen Roar 17.09.1920 Lillehammer 111
Grimstad Peder 26.03.1923 Duwamish, King County, Washington 112
Berge Gunnar 10.12.1923 Lillehammer 113
Bentsen Rolf 09.10.1924 Lillehammer 114
Tangen Kristian Adolf 16.08.1924 Otta 115
Sørensen Petter Meyer Gerhardt 12.06.1920 Helgøy 116
Sørensen Ingrid f. Rønning 13.01.1921 Våler 117
Johannesen Ole 03.03.1923 Våler 118
Eriksen Odd Hjalmar 20.12.1926 Hamar 119
Eggen Theodor Ingar Henrik 05.07.1923 Vang 120
Nevdahl Ragnar Peder Frimann 02.11.1918 Bergen 121
Bentzen Bent Eskildssøn 08.02.1914 Oslo 122
Johnssen Øivind 26.05.1922 Oslo 123
Kristensen Kristian Roland 26.05.1922 Kongsvinger 124
Jensen Arild Johnny 05.11.1922 Oslo 125
Johnsen Lundberg Alfon Meier 12.04.1911 Gratangen 126
Uthus Jorunn 17.05.1924 Elverum 127
Barmo Sigrid 29.04.1915 Elverum 128
Andresen Johannes Alfred 23.10.1900 Borge 129
Andresen Per Alfred 18.08.1930 Borge 130
Andresen Anna Karoline f. Magnussen 31.12.1905 Rovsøy 131
Andresen Egil Johannes 06.11.1924 Borge 132
Bingen Arve Kristian 02.02.1911 Skiptvedt 133
Bingen Gerd Viola 06.07.1937 Sarpsborg 134
Bingen Solveig Johanne f. Andresen 15.01.1914 Borge 135
Madsen Ole Karl 13.05.1920 Oslo 136
Lysberg Gunnar Osvald 01.09.1918 Overhalla 137
Hanssen Rolf 12.09.1918 Lenvik 138
Masterud Einar 28.12.1901 Vinger 139
Haugen Frode 05.07.1908 Larvik 140
Johnsen Ingvard Helmer 12.02.1918 Bengtsfors, Dalsland, Sverige 141
Julien Yngvar Theodor 21.08.1928 Oslo 143
Julien Jenny Alfrida f. Holmstrøm 09.03.1887 Gøteborg, Sverige 144
Julien Jørg Waldemar 03.06.1888 Oslo 145
Antonsen Gjertrud Synnøve f. Olsen 24.01.1918 Sarpsborg 147
Nystrøm Kåre Edmund 18.03.1915 Lillestrøm 148
Baade Knut Egil 30.03.1925 Oslo 150
Johannessen Håvard 14.05.1922 Stange 152
Strømdahl Bjørnulf Marchello 19.10.1924 Oslo 153
Skjæret Eivind 03.02.1920 Stange 155
Aase Ørnulf 20.12.1922 Oslo 157
Bakke Alf 06.03.1924 Stange 158
Volder Lars 19.03.1922 Skjold 159
Widlund Otto Henry 07.07.1921 Sarpsborg 160
Nordli Omar Anker 10.04.1923 Hvaler 161
Haavardsen Nils Oskar 30.05.1913 Skåtøy 162
Nilsson Leif Karl 08.04.1921 Skåtøy 164
Olsen Per Evald 01.08.1916 Onsøy 165
Anthonsen Odd Anker 28.04.1918 Sarpsborg 166
Hansen Harry 05.05.1926 Sarpsborg 167
Hamang Kai Hendry 30.01.1928 Skjeberg 168
Danielsen Walther Eilert 22.10.1913 Berg 169
Danielsen Elna Synnøve f. Engebretsen 21.11.1921 Halden 170
Danielsen Ådne Walther 10.12.1939 Halden 171
Løken John Arne 17.03.1918 Sarpsborg 172
Arnesen Ragnvald 11.11.1916 Mysen 173
Engebretsen Ella Rigmor 09.06.1922 Berg 174
Kristiansen Erling Hagemann 19.10.1919 Harstad 175
Henriksen Alf Vilhelm 13.08.1922 Lyngen 176
Ovesen Ragnar 21.02.1922 Lyngen 177
Olsen Ingvald Sigfred 30.01.1922 Lyngen 178
Fagerli Ole Normann 21.07.1914 Skånland 179
Hanssen Wiggo 26.02.1923 Lyngen 180
Isaksen Torleif Johan 06.06.1923 Lyngen 181
Wasmuth Nils Ragnar 17.03.1920 Lyngen 182
Ovesen Gunhild 11.12.1920 Lyngen 183
Koth Ella Jensine 02.01.1918 Storfjord 184
Dahle Thomas Martin 08.08.1914 Stjørdalen 185
Dahle Solveig Allegunde f. Andersen 26.09.1920 Hammerfest 186
Olsen Arthur Johan 28.07.1904 Fauske 187
Fjeld Arnfinn 22.06.1920 Fauske 189
Engholm Sigurd 16.10.1914 Fauske 190
Engelsen Arnulf 08.07.1919 Tr. heim (Trondheim) 191
Engelsen John Edvart 06.09.1920 Strinda 192
Berget Johan Carlott 13.02.1925 Strinda 193
Magnussen Eivind 22.02.1902 Verdal 195
Lerfald Sverre 22.07.1912 Verdal 196
Sandnes Alf Birger 11.07.1916 Verdal 197
Johansen Helge 14.11.1917 Levanger 199
Dahl Odd Kristian 22.12.1920 Frol 200
Arnesen Arne Kjell 07.09.1926 Oslo 201
Øyan Odd 15.04.1895 Stjørdal 202
Larsen Kai Astor 06.08.1912 Halden 204
Larsen Margrethe f. Nilsen 03.01.1918 Halden 205
Larsen Kjell Kristian 14.01.1942 Fredrikstad 206
Gjærder Magne Louis 06.04.1923 Volda 207
Schmidt Leif Oscar Marinuss 27.01.1915 Berg 208
Olsen Richard Johannes Reinholdt 05.09.1915 Halden 210
Linna Harald Olsen 28.09.1900 Vinger 212
Linna Hugo Olsen 20.12.1926 Vinger 213
Linna Ragna Olsen f. Karterudseter 05.09.1909 Vinger 214
Linna Yngvar Olsen 22.04.1930 Vinger 215
Linna Sigrid Olsen 13.05.1933 Vinger 216
Linna Reidun Olsen 09.09.1928 Vinger 217
Olsen Arne 27.05.1916 Glemmen 218
Antonsen Ragnar Lorang 27.08.1918 Fr. stad (Fredrikstad) 219
Sørli Jorunn 31.08.1926 Eidskog 220
Sivertsen Olaf 14.10.1925 Kjellvik 221
Lien Sverre Osvald 20.12.1913 Idd 222
Sætreng Kåare 14.02.1916 Oslo 223
Sætreng Randi f. Eriksen 11.06.1920 Oslo 224
Olsen Knut 06.02.1915 Oslo 225
Sørensen Henry 31.05.1918 Grue 226
Furuholmen Kristian 15.04.1904 Askim 228
Medalen John Sanne Grue 01.12.1920 Oslo 229
Andreassen Asløv Edvin 28.04.1912 Nordvold 230
Larsen Per Thoralf 09.12.1919 Svolvær 231
Aasen Otto 19.01.1922 Fauske 232
Johansen Edgar Paul 21.09.1922 Svolvær 233
Rognan Arne Bernhardsen 08.09.1918 Fauske 234
Kaspersen Arthur 12.09.1923 Gildeskål 235
Davidsen Lillemor 27.04.1919 Bodin 236
Eliassen Dagfinn Elias 08.01.1922 Gildeskål 237
Elden Edith 11.05.1922 Bodø 238
Steffenak Einar 09.09.1915 Moskenes 239
Kristiansen Johannes Julius 24.06.1911 Bodin 240
Jonassen Petter Marselius Ursin 10.06.1919 Hamarøy 241
Kildbakk Eivind Johan 04.02.1922 Nordfold 242
Johnsen Karen Sigrid 17.10.1898 Tysfjord 243
Strømslid Walter 01.03.1923 Bardu 244
Strømsør Peder 31.12.1920 Bardu 245
Aarsand Kurt Ketil 21.07.1925 Bergen 246
Johansen Leif 28.10.1924 Stor-Elvdal 247
Martinsen Hermann 30.09.1915 Asker 248
Vestbakken Ivar 22.09.1920 Ø. Toten 249
Holtet Erling 29.09.1920 Stor-Elvdal 250
Strand Odd 02.03.1921 Stor-Elvdal 251
Aspehaug Helga Målfird Gundersen f. Bråten 12.03.1925 Stor-Elvdal 252
Sunde Willy Freydar 03.08.1924 Bergen 253
Sunde Kai 09.01.1920 Stor-Elvdal 254
Hambro Vilhelm Cato Grieg 22.08.1911 Oslo 255
Rasch-Olsen Gunnar 21.02.1922 Ø. Bærum 256
Seigerud Jens Lorang 23.01.1920 Brandval 257
Seigerud Emil 04.10.1918 Brandval 258
Bunes Odd Bendix 07.09.1914 Sarpsborg 259
Bunes Solveig Helena f. Larsen 20.04.1915 Onsøy 260
Bunes Lillian Margit 13.03.1937 Onsøy 261
Jansen Aksel Omar 23.12.1906 Idd 262
Jansen Hedvig Antonie f. Johansen 10.01.1917 Idd 263
Jansen Karl Fredrik 23.10.1941 Idd 264
Gulliksen Jens André 01.06.1908 Lillestrøm 265
Linderud Gerard Fritjof 10.08.1921 Oslo 266
Linderud Bjørn Trygve 15.05.1924 Aker 267
Stigum Karsten 19.08.1917 Lunner 268
Skjærmoen Frits Selmer 09.09.1910 Nittedal 269
Halvorsrud Rolf Karsten 12.10.1920 Ski 271
Karlsen Sten Angell 21.12.1917 Fredrikstad 273
Johansen Eilert Sørli 04.07.1910 Glemmen 274
Johansen Randi Viktoria f. Olsen 03.08.1911 Torsnes 276
Knutsen Bjarne Osval 10.09.1912 Sandsvær 277
Knutsen Ingeborg Kristine f. Kåterud 03.04.1920 Rakkestad 278
Kristiansen Arvid 06.02.1920 Oslo 279
Schade Ole Harald 01.05.1926 Skjeberg 280
Bræck Johan Edvard 09.04.1923 Onsøy 282
Larsen Einar Verner 17.02.1923 Onsøy 284
Walør Johan Annar 14.12.1921 Bardu 286
Walør Hans Halvard 23.07.1924 Bardu 288
Solseth Sverre Karl 26.09.1911 Bardu 289
Skolegården Johan 18.01.1907 Våler 290
Skolegården Klara Astrid f. Madsberg 29.10.1908 Knappen, Norra Finnskoga, Sverige 291
Skolegården Ragnar 28.02.1929 Vaaler 292
Skolegården Magne 03.08.1930 Vaaler 293
Skolegården Reidar 21.10.1934 Vaaler 294
Skolegården Torbjørn 27.01.1936 Vaaler 295
Holst Roy Stanley 11.11.1918 Oslo 296
Sveen Harald 17.03.1921 Vang 298
Skjæråsen Paul 31.03.1914 Trysil 299
Mellembråten Paul Monrad 13.07.1922 Grue 300
Jakobsen Karl Henrik 06.04.1923 Grue 301
Jakobsen Emil Manfred 09.09.1918 Grue 302
Moen Harry 19.04.1921 Grue 303
Scobie John Harry 28.12.1914 Oslo 304
Bjerkebæk Rolf Olai 06.08.1901 Aremark 305
Ruud Karin Olaug f. Hoen 05.05.1925 Askim 306
Jørgensen Øistein Ørnulf 01.10.1914 Bærum 307
Henriksen Rolf Henrik 02.07.1920 Aker 308
Andersen Ljunggren Roald Sverre 12.05.1926 Askim 309
Lødøen Lars Per 15.04.1926 Askim 310
Kristoffersen Kjell 31.03.1918 Asker 311
Olastuen Jul Alfred 27.03.1911 Elverum 312
Olastuen Ragna f. Skolegården 02.09.1917 Våler 314
Olastuen Josten 14.02.1939 Våler 315
Olastuen Birger 04.03.1941 Våler 316
Olastuen Reidun 16.02.1943 Våler 317
Nyheim Harald 13.02.1913 Tynset 318
Johannessen Knut 27.05.1921 Molde 319
Kjærnet Erik Ulf 03.01.1922 Elverum 320
Moe Arne 27.11.1918 Kongsberg 321
Bringsværd Finn Kjell 13.02.1920 Skien 322
Martinsen Reidar Hans Severin 14.08.1922 Eidsberg 323
Island Olaf Henrik 30.11.1919 Botne 324
Nilsen Hans Sverre 23.05.1913 Oslo 325
Rosell Erik William Sigolsen 21.11.1921 Oslo 327
Nicolaisen Olav Nicolai 01.07.1915 Oslo 329
Juul Bernhard Luisias 10.07.1961 Vågan, Lofoten 331
Jensen Hilda Emelie 01.11.1974 Dybvåg 332
Berg Signe Elisabeth 15.02.1904 Malmø 333
Norberg Aslaug Viktoria 08.07.1913 Gildeskål 334
Rovik Ragna 09.08.1894 ? 335
Larsen Hjørdis Dortea 01.03.1909 ? 336
Larsen Andora Bergliot 02.02.1906 Gravvik 337
Brede Bernt-Eilif 10.06.1892 Snåsa 338
Dante Philip Martin 22.03.1925 Oslo 339
Dante Herman 29.05.1889 Sundsvall 340
Dante Marie 10.05.1922 Oslo 341
Dante Ester Rachel 30.04.1930 Oslo 342
Dante Bertha Plavnik 06.07.1896 Litauen 343
Eriksen Frantz Ludvik 02.12.1885 Sala 344
Brown Tom James 16.02.1942 Oslo 345
Kopstad Anna Gustavson 12.03.1893 Valsland 346
Kopstad Åge Beichmann Hansen 10.04.1902 Drammen 347
Const Magda Elvine 02.02.1921 Akkarvik 348
Bondy Elisabeth 18.03.1913 Oslo 349
Langseth Rasmus 05.07.1890 Vatne 350
Seyerstad Per Eynert 18.05.1921 Oslo 351
Klaes Harald 14.12.1900 Lettland 352
Hogna Olav 06.02.1907 Selbu 353
Hogna Maren 03.11.1909 Ø. Rendalen 354
Lundgren Svanhild 15.08.1921 Oslo 355
Dahm Evelyn 25.07.1923 Tr. heim (Trondheim) 356
Dahm Astrid Thelma 08.12.1927 Strinda 358
Dahm Olof Edvard 06.11.1929 Tr. heim (Trondheim) 359
Dahm Olga Mary f. Erikstad 24.03.1897 Salten 360
Dahm Finn Erikstad 01.08.1921 Salten 361
Berge Valfrid Skee, Sverige 362
Berge Borghild Gudrun 20.02.1899 Høland 363
Berge Gulli Weni-Ann 27.04.1931 Oslo 364
Karlsson Karl Gustav Adolf 18.07.1889 Hanebo Förs 365
Petzold Arne 27.09.1924 Oslo 366
Sandberg Anselm Karol 11.04.1900 Berg, Østfold 368
Østlund Frank Justin 08.06.1921 Oslo 370
Stedt Sven Aage 06.09.1919 Oslo 371
Heyerdahl Marit Tegan f. Thaulow 15.09.1917 Sthlm. 372
Vestberg Frantz Johan 15.06.1896 Sv. (Sverige) 373
Westberg Ruth Fransiska 04.07.1901 Oslo 374
Bendiksen Ella Jakobi 13.09.1922 Meråker 375
Larsen Gerd 21.09.1912 Vardø 376
Johansen Harry 05.06.1913 Oslo 377
Lindkvist Edla Kornelia Signora 16.10.1910 Fauske 378
Skau Asbjørn Reidar 06.11.1926 Østervallskog 379
Komma Edvard Michael 17.05.1883 Tsjekoslavakia 380
Berg Adelheid Therese 07.07.1914 Garn, Hadeland 381
Olsen Erling Oddvar 19.03.1927 Oslo 382
Olsen Odd Leonard 21.04.1929 Mølndal 383
Grønvold Anders Martinius 26.09.1887 Rygge 384
Hansen Johan Angel 01.09.1912 Vega 385
Riise Nancy Ingegerd 19.03.1913 Alnø Øy 386
Riise Rolf Mathias 01.03.1908 Gamvik 387
Kindseth Helga 24.05.1918 Stjørdal 389
Bjercke Sigrid Loove 03.01.1920 Fr. stad 390
Pedersen Rolf 11.03.1907 Oslo 391
Uten navneindeks 392
Uten navneindeks 11.03.1907 396
Uten navneindeks 401
Kildeinformasjon
Riksarkivet RA/S-6753/V/Va/L0008
Lenke til Arkivportalen
Den Kgl. Norske Legasjons Flyktningskontor V: Mikrofilm
Va: Mikrofilm. Flyktningskartotek
L0008: Kjesäterkartoteket. Flyktningenr. 15700-18499
Annen kilde nr. V/L0008/1940 - 1945 - Kjesäterkartoteket. Flyktningnr. 15700-18547 (indeksert sidenummer svarer til flykningenr.). Papirmaterialet kassert. Personopplysninger 2. verdenskrig Sverige Statlige arkiver Institusjoner under departementene Flyktninger