Innhold
Hele eller deler av innholdet kan være klausulert eller utilgjengelig av andre grunner, avhengig av rettighetene på din brukerkonto.
Visningsvalg:

Riksarkivet


Den Kgl. Norske Legasjons Flyktningskontor

Mikrofilm, Mikrofilm. Flyktningskartotek
Pilstrøm John Frithjof 28.02.1924 Tistedalen 1
Andersen Anders Melwin 19.05.1920 Kr.sand S 3
Windahl Gunnar Erling 03.10.1921 Halden 5
Krohn Joar Fred Halvdan 30.09.1918 Bærum 7
Hanstad Gustav Gunnarsen 30.07.1915 Åmot i Østerdalen 9
Andersen (Eriksen) Sigfrid 15.01.1918 Vennesla 11
Berntzen Oscar Ewall 01.10.1901 Trollhättan 13
Karlsrud Odd Martin 28.09.1922 Askim 14
Berntsen Per Willy 04.02.1924 Horten 16
Berntsen Edmar Trygve 15.06.1907 Skjeberg 18
Schnitler Kai 01.08.1905 Steinkjer 19
Fjærvoll Birger 03.07.1917 Bodin 20
Fjærvoll Olav Johan 08.04.1896 Hordaland 21
Søby Petter 28.10.1920 Åmodt, Rena 22
Senum Alf Reidar 12.07.1920 Hisøy 24
Pedersen Erken Jon 20.05.1920 Tolga 26
Johnsen Ole Christopher 29.11.1914 Arendal 28
Hansen Henry 28.05.1921 Bærum 30
Hansen Julius B. 17.11.1917 Oslo 31
Hanssen Hans Rohde 31.03.1916 Trondheim 33
Olsen Arthur Martinius 07.05.1915 Oslo 35
Svingen Kåre 11.05.1918 Engerdal 36
Danielsen Birger 22.08.1919 Engerdal 38
Andresen Andreas Leonard 29.11.1894 Oslo 40
Steien Arne 18.06.1916 Bardu 41
Vassbakk Harald Ingvart Johansen 20.05.1917 Aukenes 43
Hansen Kåre Atle 19.10.1919 Kirkenes 45
Fellingen Håkon 14.09.1918 Rendal 46
Njå Torger Hegre 08.09.1918 Mosterøi 47
Nymoen Kristian Alfred Tollefsen 06.06.1913 Rendalen 49
Jenssen Sigfred Andreas 26.03.1916 Bardu 50
Rynning Paulow 04.09.1922 Oslo 52
Bjørn Stig Ottar 21.06.1922 Oslo 54
Dahl Magne Johnsen 04.11.1917 Trysil 55
Moen Martin 29.04.1915 Ytre Rendal 56
Jacobsen Jacob Aabelvik 25.12.1917 Skien 58
Karlstad Birger 28.07.1922 Horten 59
Aass Hans Mathias 09.07.1917 Horten 61
Ek Dagfinn 14.03.1919 Drammen 63
Johnsen Kaare 01.06.1914 Skien 65
Olsen Gunnar 28.10.1909 Drammen 67
Karlberg Walfrid 27.03.1924 Drammen 69
Olsen Harry Teraug 12.12.1920 Drammen 71
Sending Hans Rangvald Gotfredsen 05.03.1914 Ytre Sandsvær 73
Larsen Alf Arnold 02.01.1923 Strinda 74
Bye Helfred 22.02.1922 Oslo 76
Arvesen Asbjørn Bjarne 07.06.1920 Ousøy 77
Oxholen Per 26.03.1917 Ski 78
Gravdal Kåre Asvold 22.09.1921 Hedrum 80
Ruud Henry Jacob 19.02.1906 Fredrikstad 82
Paulsen Sverre 26.08.1916 Romedal, Hedemark 83
Siem Halvard 05.08.1913 Gjøvik 85
Horshavn Harald Sigvart 24.03.1912 Gjøvik 86
Israelsen Johnny Bernhard 09.10.1920 Hobøl 88
Stenberg Kåre 19.08.1913 Oslo 90
Eriksen Harald Erling 04.06.1914 Oslo 92
Holberg Ole Kolbjørn 11.12.1913 Våler i Solør 94
Bratvold Johan Sigmund 25.11.1916 Romedal 97
Fjeld Harald Evald 11.04.1920 Nordby i Aas 99
Nicolaysen Finn Arne 13.02.1924 Oslo 101
Vadla Knut 17.04.1927 Hvaler 103
Hansen Arvid Henry 02.08.1923 Lysta 105
Erendsen Ole Kristian Aabø 29.08.1921 Nes, Romerike 107
Olsen Harry Robert 07.07.1919 Hamar 109
Nord Ottar Bjarne 15.06.1917 Vang, Hedmark 111
Klemetsen Odd Reidar 18.04.1915 Nordstrand 113
Øye Roar Mc. Lawn 04.09.1920 Fredrikstad 115
Thyvold Mads-John 26.06.1920 Haugesund 117
Robert Frank 03.10.1911 Oslo 119
Stigset Eigil Olav 24.07.1917 Oslo 121
Falck Sven Arild 20.12.1916 Oslo 122
Bjerke Kåre Lorang 22.03.1921 Oslo 123
Olsen Sverre 04.08.1923 Glemmen 125
Johansen ? Møller 07.07.1920 Fredrikstad 126
Martinsen Birger Rudolf 05.06.1924 Glemmen 127
Davidsen Odd Ingvar 23.05.1923 Glemmen 128
Polsrød Tor 23.05.1923 Glemmen 130
Olsen Norman 03.12.1905 Idd 132
Ås Norman Toreid Jensen 19.09.1920 Idd 134
Moe Johannes 01.02.1916 ? 135
Steen-Olsen Elias Johan 08.01.1892 Bergen 137
Steen-Olsen René 18.06.1922 Bergen 138
Schau Frank 07.08.1919 Stabekk 140
Nilsen Augell Thorleif 25.07.1919 Rana, Tysfjord 142
Arnkværn Bjørn 04.08.1920 Oslo 144
Andersen Einar Nicolai 31.12.1917 Drammen 145
Pedersen Knut Lorang 27.10.1920 Berg 147
Syversen Bjørn Lorang 02.02.1922 Sarpsborg 149
Dahl Henry 18.04.1920 Halden 151
Qvam Per Olaf 30.08.1923 Holmestrand 152
Johansen Torfinn Gunnar 22.03.1921 Halden 153
Arnfinn Thveten 19.09.1918 Oslo 154
Jønsson Ingar Sigmun 23.09.1916 Idd 155
Kristoffersen Bjarne 15.11.1916 Nedre Eiker 156
Storeide Toralf Wilhelm 28.01.1916 Sannessjøen 158
Gaasland Knut Haug 12.06.1916 Vestre Aker 160
Gjerde Ingulv 31.04.1916 Skånevig, Hardanger 161
Oppegaard Hans Hagbart Sebastian Peder 08.01.1916 Enebakk 162
Holen Egil Benjamin 21.11.1925 Sarpsborg 163
Arntsen Albert 25.01.1919 Bjarkøy 165
Jonson Johan Jacob 18.03.1920 Oslo 166
Lindholt Arvid 09.02.1918 Oslo 167
Colbjørnsen Ebbe Moe 27.06.1914 Horten 168
Henriksen Willy Berle 06.03.1918 Bergen 170
Haugan Arne Gudbrand 10.11.1917 Kjærkøy 172
Vangen Ola 03.11.1920 Stange 174
Evensen Asbj. 21.10.1916 Stange 176
Gulbrandsen Torbjørn 25.10.1920 Notodden 178
Larsen Oddvar Andreas 25.02.1915 Tromsø 180
Breimo Trygve Dreier 27.05.1911 Stamnes 181
Rønning Atle Fredrik 11.06.1914 Fauske 182
Haugen Gunnar Marius 08.03.1916 Rjukan 183
Myrvold Alf Erling 03.09.1916 Hurum 184
Hakstru Leif Sverre 04.07.1922 Oslo 186
Berland Edvin 27.05.1923 Hålandsdal 188
Nordset Sverre Martinsen 21.10.1919 Sør-Odal 190
Aubert Kjell Dorenfeldt 23.10.1929 Oslo 191
Christiansen Knut Møller 30.11.1925 Oslo 192
Lauritzen Erland Johannes 08.12.1920 Åssiden Lier 193
Nilsen Asbjørn 24.09.1924 Eidsberg 195
Gillingsrud Hans 25.02.1921 Oslo 197
Roos Erling 26.08.1920 Rygge 198
Ulvestad Kåre 18.01.1924 Bergen 200
Johansen Hans Torsten 29.06.1919 Moss 202
Pedersen Kåre Øieren 03.05.1909 Brandval, Finnskog 204
Bakken Kjell Ringstad 22.01.1908 Modum 206
Braadlaud Magne 05.10.1910 Grimstad 207
Sandholt Einar 05.01.1909 Eidsvoll 208
Olsen Hermund Eugen 14.04.1915 Øvre Eiker 210
Nilsen Torolf Edvard 31.10.1913 Strømsgodset 211
Kleven Odd Lorang 09.01.1920 Nedre Eiker 213
Skeie Johannes 09.11.1920 Ullensvang 215
Øverbye Gulbrand Andreas 09.06.1920 Oslo 216
Ophus Per Fosby 27.04.1919 Horten 217
Korsell Fridtjof Rudolf 16.09.1918 Fana 218
Øvergård Arne Angell 11.04.1915 Vestre Aker 220
Hanssen Lorang 08.11.1911 Nordhåv 221
Hanssen Ivar 21.03.1915 Haug. Nordhåv 222
Larsen Willy Bjarne 18.08.1918 Oslo 223
Johansen Thorbjørn 03.04.1918 Oslo 224
Fjeldberg Per Ole William 21.02.1920 Vestre Aker 226
Santvet Leif 22.02.1920 Kristiansen 227
Haugåsen Ole 01.01.1922 Hamar 228
Rapsland Hans Olav Jarle 03.12.1920 Rjukan 229
Hansen Harry Morgan 28.10.1921 Oddenes 230
Halvorsen Gerbard Helge 03.11.1917 Bærum 231
Skau Ragnar 31.03.1920 Oslo 232
Storholt Karl Reidar 14.06.1919 Bærum 233
Andersen Finn Roald 01.02.1923 Drammen 235
Reinert Ingvar 25.12.1913 Otterøy 236
Gundrald Roald Angelo 13.07.1916 Namdalen 237
Dahlin Finn 13.03.1924 Vestre Aker 238
Sjørven Andreas Berulfsen 25.06.1894 Stryn, Nordfjord 239
Flygind Ole 09.07.1919 Elverum 240
Christiansen Øivin Otto 21.04.1925 Horten 241
Barikmo Olaf Theresius 08.07.1921 Notodden 243
Vigen Audun Johan 11.06.1917 Kornsjø 244
Erlandsen Robert Kasper 09.11.1919 Lillestrøm 245
Bjertnes Paul Henry 14.08.1921 Lunner 246
Nilsen Einar Gunvald 12.02.1909 Idd 247
Nordanger Sigmund 22.05.1908 Håland 249
Karlsen Håkon Asbjørn 06.04.1916 Tune 251
Plath Finn 31.05.1918 Horten 252
Spilling Rolf 15.01.1922 Horten 253
Løkeberg Håkon 05.06.1943 Sandefjord 254
Svenningsen Håkon 02.09.1922 Halden 255
Høiby Helge Martin 24.02.1911 Halden 257
Olsen Per Adolf Vinger 05.05.1920 Halden 258
Brunes Nils Christie 23.12.1916 Drammen 260
Gustavsen Ludwig 06.07.1920 Kristiansand S. 262
Fjellhaug Thorleif Isaksen 27.02.1915 Sandidal 264
Aubert Oscar Finn 04.04.1916 Arendal 265
Olsen Rolf Henry 26.09.1918 Berg 266
Offem Johan Ludvik 26.02.1918 Tydal 267
Jakobsen John (Magnus) 26.06.1915 Tromsøysund, Tromsdalen 268
Berg Halfdan 24.04.1911 Tromsøysund 269
Brandt Fredrik Oscar 21.01.1919 Kirkenes 270
Sellæg Georg Engelbert 19.07.1921 Namsos 271
Molthe-Hansen Erik 15.02.1922 Vestre Aker 273
Meyer Johan Hüsehe 21.03.1922 Bergen 274
Loenecken Gert Gerhard 20.04.1922 Bergen 275
Ekremsæter Jakob 06.11.1917 Skåre 276
Helgesen Ragnar Scott 07.03.1920 Halden 278
Jensen Henry Jakob 03.06.1916 Hvaler 279
Hennum Konrad Auker 15.12.1912 Drammen 281
Lund Leif Rosenvoll 02.07.1911 Rjukan 282
Holen Iver August 31.03.1899 Hoff, Solør 283
Johansen Gunnar Johan 30.06.1911 Kråkerøy 284
Oppedal Lars Emil 30.06.1918 Koppervik 285
Sælid Olav 16.05.1915 Sarpsborg 287
Clausen Arne Ingemar 23.03.1923 Sarpsborg 288
Nyborg Alf 10.09.1922 Haugesund 291
Aronsen Arnstein Selmer 02.05.1923 Halden 292
Våge Johan Pettersen 21.12.1921 Skåre, Haugesund 293
Våge Willy Emil 19.09.1923 Tønsberg 295
Hagen Åsmund 21.11.1889 Oddernes 297
Økland Ola Wik 20.11.1921 Skåre, Haugesund 299
Danielsen Martin Emanuel 03.02.1922 Tønsberg 301
Davidsen Knut Bjarne 10.06.1924 Horten 303
Nordahl John 25.11.1920 Haugesund 305
Westby Alf Thorleif 15.07.1916 Oslo 306
Westby Ivar Olsen 09.08.1912 Trysil 307
Haande Olaaf 21.02.1914 Oslo 308
Johansen Sverre Olaf 13.02.1905 Råde 310
Schnitler Hans Posenius Krag 01.09.1882 Oslo 311
Karlsen Inger Johanne 21.12.1920 Strømmen 312
Thoresen Else 25.08.1915 Strømmen 314
Gudbrandsen Odvar Magnus 02.03.1919 Oslo 315
Hansen Hans Marius 17.03.1915 Glemmen 316
Vold Gunnar Johan 14.10.1922 Halden 317
Dogger Ragnar 16.05.1923 Bergen 318
Barstad Torvald 02.03.1919 Askim 319
Bergfald Emma Marie 09.04.1888 Narvik 320
Bergfald Petra Johanne Marlene 03.10.1928 Narvik 322
Tiller Hjørdis Kristine Berg 06.01.1911 Trondheim 324
Eliassen Leonore Hausine Emilie 30.03.1879 Mosjøen 325
Madsen Anders 08.11.1917 Skotfoss 327
Jensen Søren Kristian 07.04.1914 Svolvær 328
Johansen Andreas 05.02.1914 Løten 329
Johnsen Arne Sverre Holen 18.04.1920 Porsgrunn 330
Braastad Gunnar 23.03.1910 Oslo 331
Baanrud Bjørg Dorothy 16.11.1915 Vinger 332
Monsen Gunnar Eugenie Berg 22.04.1914 Narvik 334
Murtnæs Ole Thorleif 30.10.1919 Digernæs 336
Larson Ove Willy 26.12.1907 Berg, Halden 338
Amundsen Odd Loland 30.05.1917 Tromsø 339
Bruer Rolf 28.06.1922 Nordli, Nord-Trøndelag 341
Brønn Leif 29.09.1918 Nordli, Nord-Trøndelag 342
Bryn Henry Christian 21.01.1922 Halden 343
Mathisen Anders Haakon Kjær 22.01.1907 Oslo 344
Mathisen (født Grønningen) Klara Kjær 14.01.1909 Lensvik 346
Jørgensen Nils Magne 23.05.1915 Larvik 347
Knudsen Knut Henrik 22.11.1920 Orkaugen 348
Vik Valdemar Greger 09.04.1921 Sauda 349
Oldernes Lars Olaf 03.05.1906 Sauda 350
Bjørnebo Odd Asbjørn 17.02.1916 Leksvik 351
Ljøner Arvid Audorsen 18.09.1919 Eidskog 352
Buchmann Bernhard 14.04.1909 Trondheim 353
Revang Knut Birger Rolf 28.02.1909 Oslo 354
Hoel Einar 24.01.1910 Oslo 355
Nordaas Johan 14.12.1915 Hosanger 357
Hemstad Rolf Kristian 17.10.1918 Trysil 359
Rusten Ottar Storelvdal 360
Abrahamsen Johan Auker 13.08.1908 Skien 361
Bakke Arne Blom 26.06.1915 Treungen 362
Jensen Rolf Hermann 09.06.1920 Vestre Aker 363
Erikson Karl Arne 01.02.1919 Torshälla, Sverige 364
Bjørnestad Halvor Elias 15.04.1922 Stavanger 365
Norbye Einar Petter 22.04.1917 Sørfjord 366
Wilhelmsen Anders 13.09.1912 Onsøy 367
Ure Finn Normann 05.11.1919 Bergen 368
Lien Knut 14.09.1919 Bergen 369
Jacobsen Gunnar Treu 16.06.1921 Horten 370
Andersen Olav Ingemar Georg Kåre 03.05.1917 Gratangbotn 371
Andersen (født Davidsen) Judith Lovise 13.02.1921 Harstad 372
Andersen Harald 25.04.1892 Dybvåg 373
Gjems-Onstad Erik Ørn 22.02.1922 Oslo 374
Arntsen Knut Arnold 19.11.1922 Tune, Sarpsborg 375
Ottestad Leif 23.09.1920 Vågan 376
Olsen Harald Melvin 21.11.1904 Lande, Vestfold 377
Møllerud Harald Theodor 26.06.1906 Oslo 378
Rølsåsen Petter 11.10.1917 Elverum 379
Hansen Otto Kolbjørn 17.01.1899 Skåtøy 380
Lie Albert Waldemar 17.06.1909 Bergen 381
Strømsmoen Torleif 22.11.1904 Ytre Rendal 382
Lund Odvar 28.06.1919 Glemmen 384
Johansen Jan Aasmund 03.08.1912 Torsnes, Fredrikstad 385
Andersen Harald Emannuel 24.04.1908 Oslo 387
Andersen Rolf 11.08.1923 Ski 389
Næve Arnt 12.01.1919 Meldal 391
Bjørnaas Torfinn Johan 01.08.1914 Sulitjelma 392
Berge Olav 05.01.1920 Meldal 393
Stephensen Stephen 08.08.1917 Bærum 394
Tveter Ketil Jøruud 18.09.1909 Bergen 396
Tveter (født Mørk) Merry-Ellen 27.01.1918 Aker 397
Arntzen Ragnar 09.03.1907 Oslo 398
Munthe-Kaas Otto Ulrik 13.09.1913 Tromsøysund 399
Karlsen Odd Konrad 01.09.1915 Oslo 400
Kristoffersen Harald Ludvig 03.06.1919 Oslo 401
Hendrum Gunnar 29.08.1910 Holt 402
Bjålie Gunnar 29.08.1910 Våle 404
Thorstensen John 15.12.1907 Horten 405
Haugberg Johan Andersen 20.04.1914 Andebu 406
Nicolaisen Osvald Tormod 13.08.1908 Andebu 407
Jensen Rolf Auker 01.06.1908 Glemmen 408
Pontvik Aleks 21.07.1909 Breslau 409
Hauge Gunnar 18.11.1911 Sarpsborg 411
Jensen Aage Marius Tønder Berg 06.12.1902 Larvik 412
Koren Vilhelm 24.06.1921 Kvikne 413
Welle-Strand Erik August Lindhe 02.06.1915 Bergen 414
Meyer Otto Friedrick 18.04.1906 Ludvigskafen 415
Meyer (født Frank) Christina 04.02.1906 Frankenthal (Tyskland) 417
Steen-Johannesen Georg 19.03.1913 Bergen 419
Dahl Nils Kaare 12.01.1909 Oslo 420
Polenstrøm Finn 19.10.1903 Oslo 421
Olsen Sten 16.05.1918 Onsøy 422
Syversen Trygve Ivar 23.06.1915 Oslo 423
Heyerdahl-Larsen Christian 26.02.1919 Oslo 424
Wik Vilmar 28.12.1912 Askim 425
Colin Finn Eugen 15.04.1905 Fredrikstad 428
Andersen Randolf Sigvard 02.07.1914 Halden 429
Thilesen Claus 24.09.1921 Lysaker 431
Andreassen Andreas Augell 25.12.1917 Vefsen 433
Prydz Erik Wilhelm Blankenborg 17.08.1909 Oslo 434
Solaas Gunnar 31.08.1917 Kristiansand 435
Hammer Alf Ingvarius (Johnsen) 15.10.1900 Trondheim 436
Platou Conrad Boye Stoud 27.01.1916 Oslo 438
Skaftlie (født Storsveen) Magnhild 15.09.1910 Elverum 440
Lie (f. Sjøberg) Thea Linea 11.03.1908 Sverige 442
Høiby Albert Victor 06.04.1919 Branval 443
Johnsen Harry Reidar 27.07.1917 Balangen 444
Lind Ole 09.01.1904 Tromsøysund 445
Wenger Oddvar 20.06.1909 Tromsø 446
Olsen Henry Meyer 29.09.1920 Ibestad 447
Strand Haakon 08.04.1912 Sannidal 448
Eriksen Erik Neist 27.07.1916 Oppegård 449
Tangerud Trygve 13.07.1914 Modum 450
Helberg Claus Urbye 31.01.1919 Rjukan 452
Ramberg Birger 20.03.1915 Bø i Vesterålen 454
Nygård Robert Hansen 28.05.1908 Frogn 455
Tronsmo Ivar Hilfred 14.08.1919 Trondheim 457
Arnesen Rolf Karsten 09.08.1919 Tune, Sarpsborg 459
Karlsen Karl Ingvald 07.06.1910 Sarpsborg 460
Andersen Oddvar 26.08.1921 Askim 461
Løkken Edvin Johnsen 13.06.1917 Opdal 463
Larsen Kaare Antonius 23.05.1903 Trondheim 465
Undhjem Lyder Rolf Erling 27.08.1917 Hummelvik 467
Skogseth Kåre 03.08.1922 Skjåk 469
Nordbø Einar Tambarskjelve 04.08.1910 Oslo 471
Brandt Bjarne Oliver 09.01.1915 Kråkerøy 473
Borcgrevink Nils 03.03.1918 Oslo 474
Hansen Arne James 11.02.1915 Berg, Halden 475
Eriksen Theodor Joacim 29.01.1909 Theodor Joacim 476
Uri Nils 18.03.1908 Harstad 478
Horgan Jens 10.07.1914 Tune 480
Børøy Jens 13.02.1916 Borøy, Trøndelag 481
Voldseth Odd 16.10.1919 Byneset 482
Christiansen Arne Lauritz 11.12.1919 Moss 483
Lauritsen Arne Oscar 05.05.1917 Moss 485
Wigert Knut 03.10.1916 Skien 486
Abraham Asbjørg Harung 03.05.1913 Oslo 487
Thorvaldsen Anne Marie 26.09.1911 Heddal 489
Samuelson (tidl. gift Simonsen) Tora 04.11.1919 Gausdal 490
Sjur-Olsen Rolv 23.09.1920 Moss 492
Sohlberg Peter 05.08.1920 Vestfossen 493
Tønseth Ingvar 17.05.1920 Arendal 494
Jensen Ruth 01.04.1915 Narvik 496
Isachsen Rolf Isak 07.01.1922 Nøtterøy 498
Grønlund Solbjørg Hansine 21.04.1911 Mosjøen 499
Randers (Skjørten) Edel Antonie 31.01.1919 Kongsberg 500
Persson Sigrid 09.07.1898 Oslo 501
Knudzon Louise Sommerfelt 11.05.1918 Høgsby, Småland 503
Olsen Erna Othilie 18.09.1914 Bangsund 504
Abrahamsen Aagot Marie 05.02.1917 Skoger, Drammen 505
Kristoffersen Hildur 02.10.1908 Borge 506
Reinåsen Mari 01.03.1916 Skarberget 507
Reinåsen Anna 05.02.1924 Skarberget 508
Nyland Bernhoff Arne Johan 12.12.1911 Fauske 509
Aas Per Christian 18.06.1919 Trondheim 511
Pahle (f. Hermeth) Karen Marguerite 18.03.1899 Odense 512
Scheie Latorina Elisabeth 01.02.1900 Hals 514
Nilsen Gerd Synnøve 03.10.1921 Idd 515
Mathiesen (f. Knutzen) Liv 23.05.1920 Østre Aker 517
Johannesen Karin Gudveig 13.03.1914 Moss 518
Kristiansen Sigrid Aslaug 17.12.1920 Eidskog 520
Welle-Strand Anne Marie 15.06.1915 Verdal 521
Rydland Bjørn 06.01.1920 Oslo 522
Karlsen Maliberg Peder 08.03.1920 Maliberget, Finnskog 523
Sandin Lorang Reidar 26.01.1920 Trondheim 524
Frammarvik Arnfinn Martin 01.11.1923 Bossmo i Rauen 525
Olsen Ragnhild 12.03.1905 Østre Aker 526
Koppang Nils Berg 18.06.1915 Berg, Halden 527
Schøll Knut Gabriel Faye 09.11.1916 London 529
Wexels Per 19.02.1915 Odda, Hardanger 530
Kristiansen Arne Johann 21.08.1922 Horten 531
Norløff Odd 28.06.1918 Drammen 532
Andersen Arthur Edvard 08.12.1907 Fredrikstad 533
Jørgensen Regine Amendola 09.03.1905 Hamarøy 534
Klausen Sverre Asbjørn 16.02.1901 Sarpsborg 535
Olsen Sigurd Gunder 03.03.1922 Halden 537
Eitzen Axel Diderik Cappelen 17.02.1922 Oslo 538
Sekkelsten Erik Bjørn 04.01.1918 Eidskog 539
Meyer Harry Leopold 07.11.1912 Trondheim 540
Brynildsen Hjalmar 14.08.1897 Nannestad 541
Gulli Thorleif 14.08.1904 Notodden 543
Kristoffersen Kolbjørn Yngvar 10.03.1918 Oslo 544
Bloeh-Hoelt Hans Severin Albert 27.05.1904 Oslo 545
Martinsen Per Osmund Skovdal 18.10.1920 Tune 546
Kristiansen Dagfinn Ole 21.09.1919 Oslo 547
Wien Asbjørn Torleiv 03.03.1909 Toten 548
Myring-Larsen Kai 27.09.1913 Kirkenes 550
Skarpnord Einar Johan 28.09.1919 Tune 551
Klausen Gunnar 01.08.1918 Sarpsborg 553
Strand Aage 27.12.1922 Sarpsborg 555
Johansen Odd Johan 02.10.1923 Narvik 556
Holter Ingegerd 21.12.1914 Oslo 557
Kalvik Marie Kristine 15.02.1916 Tyssfjord 558
Knutsen Sofie Pauline 06.05.1895 Narvik 559
Pettersen Henry Kornelius 27.09.1917 Lagerstrand 560
Sæter Arne 25.06.1904 Trondheim 561
Finckenhagen (f. Næss) Gudrun Emilie Alma 04.04.1913 Oslo 562
Finckenhagen Fredrik Hansen 29.09.1904 Oslo 563
Skogvang Sally Marie 23.03.1919 Lyngen 564
Døhlen Olaf 09.08.1897 Nannestad 565
Engebretsen Knut Martin 28.09.1916 Tønsberg 566
Johansen Hans Anton 01.11.1872 Stokke 567
Dahl-Hansen Mathias Emil 03.09.1914 Kristiansand 569
Sørensen Einar Haakon 14.05.1914 Kristiansand 570
Kristiansen Bertil Olaf Lennart 09.02.1921 Oslo 571
Koren Claus Gustav Myrin 23.02.1922 Oslo 572
Johansen Johan Karl 06.05.1905 Balsfjord 573
Stoffregen Willi Arthur Karl Herbert 27.08.1909 Bitterfeld, Tyskland 575
Eriksen Alfred Martin Høeck 12.08.1894 Ibestad 577
Hammer Claus Harald 31.07.1917 Høgfaudet, Namdal 578
Jensen Gunnar Trygve 12.05.1920 Kjelsås, Veste Aker 579
Andersen Johan Alfred 13.07.1887 Vestby 581
Hauck Marie Kristine 04.03.1908 Valnesfjord 582
Hauck Willy Albert 25.07.1903 Gotha, Tyskland 583
Johannessen Harriet Geraldine 17.02.1922 Tromsø 585
Johansen Ivan Johannes Tromsø 586
Hareide Gerd 11.09.1918 Stavanger 587
Thoms Gudrun Gedde Louise 04.05.1914 Kiel 589
Thams Johan-Petter Brynjulf 11.04.1916 Oslo 590
Helland Margrethe Kristofa 28.08.1906 Bergen 591
Markgren Margot 19.09.1917 Skoger 593
Hoernens Atle Sundolf 06.04.1916 Bergen 594
Hauge Frode 19.03.1911 Drammen 596
Madsen Adelaide Rose Middleton 05.05.1891 Aberdeen 598
Karlsen Kaurin Einar Hander 30.09.1912 Vågå 599
Nylander Odd Sverre 24.10.1920 Kongsvinger 600
Skulstad Hans 12.04.1914 Bergen 601
Fjeldstad Øivind 14.04.1914 Asker 602
Frøiland (f. Paulsen) Gerd 13.01.1919 Drammen 603
Frøiland Gunvald 09.01.1919 Konnerud, Drammen 604
Erlandsen Forsmo Julie Antonette 02.09.1919 Mo i Rana 606
Andersen Øivind 29.10.1916 Oslo 607
Spigseth Ole 13.02.1918 Skarnes 608
Halvorsen (f. Espelien) Helene Ingerta 12.09.1919 Drammen 610
Erlandsen Gunnar 25.04.1916 Mo i Rana 611
Fasmer-Dahl Johan 05.03.1909 Antwerpen 613
Larsen Reidar Edvard 31.03.1921 Halden 614
Svensen Sven Henry 14.02.1887 Moss 615
Johannesen Gunvor Synnøve 30.12.1913 Idd 616
Dragenæs Elna 20.06.1907 Horten 618
Eriksen Asbjørg Viktoria 12.01.1905 Kiberg, Finnmark 620
Aarflot Allan Erik Burman 25.06.1919 Oslo 621
Aubert Hedvig 01.12.1900 Oslo 623
Ernst Norbert 17.08.1914 Berlin (av polske foreldre) 625
Danielsen Karen 18.08.1899 Bodø 627
Epe Walter Hoing 25.12.1910 Remscheid 628
Udneseth Auden 22.12.1900 Oslo (Solør) 630
Schwartzmann Ivan 18.04.1897 Oslo 632
Paulsen Helge Torgrim 17.07.1913 Oslo 634
Paltiel Israel 30.04.1920 Trondheim 635
Jensen Haakon 23.10.1912 Vardø 636
Wainio Bertha Kristina 22.06.1913 Arvika 638
Forseth Jan Sigurd 16.01.1922 Oppegård 639
Halvorsen Fridtjof 03.10.1905 Holla 641
Andresen Arnold Valter 13.12.1917 Oslo 642
Rolsdorph Leif 16.09.1905 Grue 643
Øvergaard Svein Arne 01.01.1912 Oslo 644
Sandvik Ingemar 08.11.1922 Fana 645
Nilsen Trygve Leninius 14.05.1917 Strand, Stavanger 646
Løvaas Johan 03.10.1909 Bergen 648
Andreassen Georg Marensius 17.10.1898 Oslo 649
Akselsen Josie 10.01.1911 Narvik 650
Amundsson Einar 09.10.1921 Lyngen 651
Jermstad Arnfinn Gunnar 23.02.1920 Tune, Østfold 652
Akre Erling Arthur 08.07.1917 Tolga 653
Andersen Birger 28.06.1906 Bergen 655
Krogseng Andreas Magne 22.07.1899 Målselv 656
Mathisen Karl Meyer 06.03.1897 Borre 657
Fjeldstad Øivind 14.04.1914 Hvalstad st. Asker 658
Lie Oscar Emil Olsen 08.06.1911 Bergen 659
Anderson Hilding John 19.05.1911 Oslo 660
Andreassen Arnold Johan 08.02.1918 Stamnes 661
Andersson Gustav Albert 08.03.1903 Oslo (av svenske foreldre) 662
Brevik Arne Kristian 06.10.1915 Trondheim 664
Jensenius Wilfred Kristian 10.01.1911 Nordstrand 666
Jensenius (f. Rogne) Gerd 19.08.1912 Ikke oppgitt 667
Buringrud Peder Johannes Alexander 05.12.1911 Oslo 669
Henriksen Hjalmar 05.12.1911 Skjervøy 670
Dahlstrøm Egil Samuel 20.02.1908 Moss 672
Strand John 02.09.1918 Bardu 673
Valde Bjarne 10.10.1904 Trondheim 674
Ødegård Kirsten 30.09.1918 Svolvær 676
Krein Agni Herdis 28.09.1915 København 677
Bøhm Roy Arthur 29.03.1917 Tinn 678
Belsby Hjalmar Erik 18.03.1920 Varteig 679
Nilsen Hans Asbjørn 29.06.1911 Sarpsborg 680
Olsen Arnt Haus 19.04.1913 Mysen 682
Berthelsen Rosa 05.07.1911 Brasilien 684
Wennesland (f. Mosler) Anna Ellen 10.11.1915 Berlin 686
Berthelsen Thormod 12.02.1905 Bodin 688
Bjercke Arne 09.03.1912 Oslo 689
Magnussen Otto Johan 24.10.1921 Oslo 690
Bjørklund Rudolf Bolin 28.04.1915 Tjøme, Bohuslän 691
Borgen Asbjørn 03.05.1920 Sarpsborg 692
Ødegård Harald Kristian 11.07.1899 Blaker 694
Broberg Egil Reinholdt 09.01.1920 Trondheim 695
Larsen Hans Magnus 04.11.1914 Kirkenes 697
Høiberg Jøthild Bjørg 08.03.1914 Sør-Varanger 699
Frøvik Mons 18.10.1893 Skjold 700
Kvalvik Mons 06.01.1919 Kristiansund N. 701
Kristiansen Harry 26.09.1913 Sarpsborg 702
Bryn Reidar 20.09.1914 Sandnes (Rogaland) 703
Acker Auguste Christen Edovard 20.10.1917 Ikke oppgitt 704
Schervik John Arnfin 27.04.1919 Botne 706
Gram Robert Grieg 08.01.1921 Oslo 707
Hagen Holger 06.01.1901 Solør, Grue (i passet: Oslo) 708
Ludvigsen Tor Olaf Nicolai 03.10.1921 Horten 709
Jensen Alf Fritjof 16.03.1922 Horten 710
Myhre Finn 29.05.1922 Drammen 712
Halvorsen Jens Thorvald 09.12.1914 Rolvsøy 714
Pedersen Åge Petter Krogh 08.08.1922 Drammen 715
Lindberg Lloyd-Angel 16.02.1922 Glemmen 717
Juell-Skielse Arne 21.07.1896 Oslo 718
Utnes Arthur Magnus 04.04.1891 Lenvik 719
Nygård Gudmund 30.06.1944 Bergen 720
Jensen (f. Ekenberg) Ester Margareta 28.11.1907 Stockholm (svenskfødt) 722
Larsen Sverre 07.02.1918 Porsgrunn 724
Nordahl Harry 30.04.1920 Trondheim 726
Pickelner Samuel Moiai 20.11.1922 Oslo 727
Karlsen (f. Solberg) Kristen Anette 29.03.1917 Ø. Aker 729
Karlsen Rolf 29.08.1919 Ø. Aker 730
Njå Aksel Bull 18.03.1905 Stavanger 731
Dinkla Emil Otto 09.03.1912 Rüstringen 733
Dinkla (f. Ottersen) Irma 10.10.1918 Rjukan 735
Nilsson Herbert William Redish 08.01.1918 Skien 736
Andreassen Ada Ruth 11.06.1901 Tromsø 738
Eriksrud Henny 06.02.1915 Gjøvik 739
Lindrupsen Viggo 20.07.1910 Tromsø 740
Brantgeg Nils 04.11.1913 Berlin 741
Larsen Bobb Hartvik 06.12.1910 Hakadal 743
Martinsen (Svendsen) Alice Margarethe 02.01.1911 Skoger, Drammen 745
Andersen Frants 13.06.1906 Ski 747
Scheen Birger 05.07.1908 Oslo 749
Voss Sten Harald 21.08.1914 Gøteborg 751
Sandvik Sigmund 16.02.1922 Molde 753
Sartz-Knudsen Hans 26.07.1919 Vestre Aker 754
Rieber Olav 12.03.1912 Viksnes, Ulvik 755
Ilsaas Halvor 28.09.1910 Ås i Østfold 756
Fløystad (Gift: Hammer) Nikoline 16.09.1908 Kristiansund 758
Berntzen Normann Aleksander 21.02.1913 Oslo 759
Berntsen (f. Laurila) Lilli Silvia Sofia 04.11.1916 Fana 761
Åsgård Olav Halfdan 13.05.1892 Sørum 762
Holm Reidar 24.04.1911 Spydeberg 764
Schönning Soffi 02.10.1895 Kabelvåg. Lofoten 765
Martinsen Ivar 07.07.1904 Sarpsborg 767
Günther Rolf Gunnar 24.11.1921 Fredrikstad 768
Lunderall Ragnar 02.01.1916 Kvitseid 769
Johnsen Ragnar 04.08.1918 Oslo 770
Johansen Marius Kristian 09.05.1900 Oslo 771
Høverstad Gunnar 13.02.1922 Voksenlia 773
Hetland Torgeir 16.02.1910 Høland 774
Hesselberg Finn 25.10.1921 Oslo 775
Hagen Kaare 21.10.1914 Strømsgodset, Nedre Eiker 776
Wainio Erik Olav Helmer 14.09.1912 Helsingfors 777
Gulbrandsen Nicolai 22.04.1918 Tønsberg 780
Friis Herman Bang 02.10.1900 Lofoten 781
Luis Endresen 13.08.1913 Ikke oppgitt 784
Borgenvik Hans 22.09.1919 Haugesund 785
Strobl Max Bergsjø 01.12.1896 München 786
Johannsen Kåre Johan 03.06.1920 Haugesund 788
Vikeng Albert 02.02.1917 Blåsjön, Sverige 790
Helgerud Bjørn 10.07.1905 Aker 791
Narvesen Dag Eldar 15.11.1918 Kristiansand 792
Syversen Morten Walle 30.06.1919 Fredrikstad 793
Storbråten Arne Liljan 21.12.1900 Eidsvoll 795
Dahl-Sørensen Harriet Louise 24.06.1936 Stockholm 796
Dahl-Sørensen Ingert Birgitta 08.07.1938 Stockholm 798
Egidius Wencke Margrete 10.03.1924 Tromøy 800
Olsen Solveig 13.03.1916 Svolvær 802
Enoksen Garmann 21.05.1902 Stavanger 804
Eriksen Alf Erling Bøen 09.06.1916 Horten 806
Evensen Håkon 21.03.1918 Tønsberg 807
Coucheron-Jarl (f. Gostynski) Else 03.01.1909 Berlin 809
Johannesen Liv Johanna 12.12.1914 Kirkenes 811
Johannesen Anna Witsø 14.06.1908 Vågen 812
Halvorsen (f. Robstad) Dagny Knudine 24.02.1900 Kristiansand S. 813
Falleth Thorleif 07.07.1916 Fredrikstad 814
Finneid Ingebart 05.03.1916 Ikke oppgitt 815
Fredriksen Berit Margareta 21.06.1923 Sarpsborg 816
Fredriksen Bjørg Hardis 25.10.1924 Sarpsborg 818
Gjelløy Edith Konstanse 07.12.1905 Stavanger 819
Gjelløy Paul Henry 19.06.1879 Lodz, Polen 820
Nilsen (f. Engdahl) Nancy Helene 20.02.1920 Idd, Halden 821
Gjennestad Henry Mauritz 16.08.1891 Sandefjord 823
Udberg (f. Iversen) Solveig Antoinie 26.06.1903 Berg 825
Mørch Lars Victor Emil 01.04.1909 Fredrikstad 827
Holter Øystein 04.09.1916 Notodden 829
Anderssen Harald Kristoffer 03.03.1910 Borge 831
Granum Einar 06.04.1916 Modum 833
Gøranson Leif Wilhelm 06.05.1918 Sarpsborg 834
Rognerud Ellen Margrethe 14.06.1918 Ådal 835
Aadnøy Odd Edmund 13.07.1917 Stavanger 837
Sannsynligvis ubenyttet ... ... 838
Martinssen Sigurd Lersvik 25.08.1903 Tysfjord 839
Isachsen Trygve M. 22.01.1909 Hedrum 840
Hivan Rasmus 16.12.1903 Sydvaranger 841
Bergli Håkon 31.03.1910 Trysil 843
Roberg Markus Hansen 04.01.1914 ? 844
Messelth Edvin Alfred 02.02.1918 Meraker 845
Hansen Alf 10.06.1918 Oslo 847
Hansen Sverre Sigfred 06.08.1917 Kirkenes 849
Hauff Margareta 12.02.1920 ? 851
Haugen Aksel 19.09.1916 Østre Aker 853
Hoff Arvid 11.07.1920 Åsheien, Husum 854
Holter Erik 05.06.1914 Oslo 855
Hopland Helene Elsie 22.06.1918 Hammerøy, Nordland 856
Hornseth Kåre 24.12.1915 Ytre Rendal 858
Huseby Lars Gunnar 03.01.1916 Lier 860
Berner Ole Christian 22.06.1912 Bruvik 862
Sørensen Sigurd Emil 25.04.1906 Onøy 864
Johansen Hans Ragnar 13.05.1928 Onøy 865
Smith Arne Haug 19.10.1920 Frankrike 867
Høyer Finn Harry 04.09.1898 Tønsberg 869
Gigernes Reidar Nikolai 03.01.1919 Krødsherad 870
Johnsen Hans Bert 05.04.1918 Tjølling 872
Olsen Petter 15.06.1919 Vestby 874
Haugland Joel 17.02.1919 Nes på Romerike 875
Licknes Ola Malvin 03.02.1911 Haugesund 876
Sætre Jofred 03.03.1918 Trysil 878
Hegg Petter 04.04.1912 Trysil 879
Dahl Jarne 30.05.1923 Trysil 880
Hegg Einar 22.04.1915 Trysil 881
Christophersen Ola 24.08.1920 Nordstrand 882
Åkermann Ester Anne Louise 01.08.1908 Halden 883
Hauge Ingeborg Marie 01.06.1922 Halden 884
Solberg Reidun Elvine Thorbjørg 29.07.1929 Idd 885
Hansen Synnøve 10.08.1924 Halden 886
Ødmann (Gift: Billstrøm) Karin 01.08.1922 Borge 887
Bøge Holm Gerd Sigrid 18.03.1922 Borge 888
Schüster Victor Johan 28.12.1909 Bergen 889
Monsen Kjell 14.08.1918 Bergen 890
Jacobsen Odd Johan 22.04.1922 Bergen 891
Hovden Henrik 22.10.1917 Bergen 892
Herland Kaare 01.12.1920 Bergen 894
Johannesen Finn ? 15.04.1922 Skien 895
Halvorsen Bjarne Henry 07.02.1923 Oslo 896
Mikhalsen Harald 08.11.1921 Vang, Hedmark 898
Næss Arne 08.10.1923 Lillestrøm 900
Holm Torbjørn 07.08.1922 Oslo 902
Bjerklund Karl Jens 25.10.1920 Nesodden 904
Strandsbrug Haldor 30.09.1917 Furnes 905
Westby Arne Helge 06.01.1920 Nesodden 906
Baumann Karl 20.12.1906 Horten 907
Østern Olaf Carlsen 05.04.1895 Hurum 908
Østern Walther Timann 25.12.1920 Oslo 909
Justum Reidar 12.05.1920 Oslo 910
Bertelsen Jakob Sverre 01.12.1921 Os 911
Eriksen Lars 26.06.1921 Tustenvold? 912
Solvik Harald 03.10.1902 Oslo 913
Wang Haakon Johan 02.07.1917 Oslo 914
Westermark Tage 20.01.1919 Oslo 915
Gippø-Nilsen Kristian 19.12.1918 Bærum 916
Knutzen Ragnar Kjell 10.11.1919 Oslo 917
Mathisen John Ditlef 21.05.1922 Tønsberg 918
Heisholdt Arne Gunnar 31.12.1919 Rjukan 920
Mastad Kaare 16.11.1921 Eidsberg 921
Kolsrud Bjørn Henrik 12.03.1921 Oslo 922
Sivertsen Arne Mikal 27.11.1919 Langnes 923
Isaksen Henry 23.11.1921 Kirkenes 925
Workinn Odd Sigmund 09.03.1921 Nordre Fron 926
Riddervold Per Hagbard 15.06.1921 Trondhjem (Trondheim) 927
Dragvold Arne Margido 20.03.1920 Trondheim 929
Olsen Erling Kristian 14.03.1908 Halden 930
Brekke Halfdan Orvar 24.08.1904 Asak i Berg 931
Danielsen Gunnar 09.09.1920 Berg 932
Schjerven Sverre-Olav 09.02.1919 Idd 933
Andersen Ragnar Fritjoff 21.05.1921 Oslo 934
Brandt Thor 16.06.1924 Halden 935
Reitan Bjarne 14.07.1921 Årgjeng, Sverige 937
Ruud Johnny 17.04.1921 Oslo 938
Bratland Sverre Svendsen 02.06.1917 Hemnesberget 939
Falck Kåre 15.06.1919 Bodø 940
Granlund Sverre 09.11.1918 Sandherad, Telemark 941
Bøe Asmund Birger 15.10.1919 Bodø 942
Johansen Kasper Amadeus 19.06.1919 Kjærringøy 943
Graverholt Gunnar 15.12.1922 Trondheim 945
Øienstad Rolf Wessel 10.01.1916 Bergen 947
Andersen Per Endre 08.06.1923 Oslo 949
Ebeling Knut Elsner 27.03.1923 Strømmen 950
Hauge Hans Edin 04.03.1907 Halden 951
Svendsen Knut Hagerup 13.11.1913 Bergen 952
Paulsen Einar Lageroff 07.08.1909 Oslo 954
Nallerud Trygve Hansen 05.04.1915 Tjølling 955
Ugland Henrik 12.08.1884 Frøland 957
Hagelund Bremer 31.05.1924 Halden 959
Østberg Odd Willy 09.10.1920 Sarpsborg 960
Dahl Rolf 07.04.1922 Eidsvold (Eidsvoll) 961
Kristiansen Håkon 25.11.1922 Botne 962
Nilsen Johan Olaf 02.12.1919 Halden 964
Tandberg Elling 01.07.1924 Botne 965
Andersen Ivar Maximus 12.06.1922 Idd 967
Roel Bjarne 08.04.1922 Sparbu 968
Rennan Edmund Elif Erlingsen 11.08.1921 Beitstad 969
Svendsen Olaf 01.09.1918 Setskog 970
Mæhlum Sigurd Narvesen 20.01.1911 Oslo 971
Sæther John 27.04.1910 Setskog 973
Johannessen Gunnar Eilif 01.07.1916 Nykirke 975
Egeberg Harald Ludvig Johansen 12.12.1901 Horten 976
Lyng Odd Ragnvald Martin 20.12.1923 Skien 977
Eide Sven 26.04.1923 Porsgrund (Porsgrunn) 978
Kylander Ragnar Roar Wilhelmsen 03.07.1894 Oslo 979
Nyhamar Jostein 23.09.1922 Nedre Eiker 981
Kristoffersen John 24.11.1908 Bodø 982
Dyvik Sigurd 29.01.1904 Bodø 984
Tolås Oddleif 30.12.1911 Molde 985
Pedersen Kristian Arnholt 09.05.1917 Nordfjord 986
Rieck Rolf 12.05.1912 Bergen 987
Gjerstad Finn 11.06.1912 Bergen 988
Jensen Harald 08.04.1917 Vestre Aker 990
Halmrast Willy Johannes 16.04.1917 Oslo 991
Kristiansen Bjarne 25.12.1917 Oslo 993
Lassius Einar 28.04.1916 Horten 994
Løvhang Karsten Halard Karlsen 19.09.1918 Vardø 996
Jørgensen Jens Henrik 20.09.1922 Oslo 998
Helgedagsrud Amund Gunnar 05.03.1921 Nord-Odal 1000
Lillehaug Arne 01.10.1915 Ringsaker 1001
Askeland Jon 20.10.1923 Nordstrand 1002
Borge Arne Martin 19.12.1913 Glemmen 1003
Ekeheim Einar 26.05.1913 Søndre Høland 1004
Ødegård Edvin Martinius 03.04.1918 Setskog 1005
Malm Alf Robert 24.06.1923 Skjeberg 1007
Breirem Johan Schieflo 23.03.1919 Horten 1008
Jacobsen Henry Alf 19.02.1903 Halden 1010
Lie Knut Harald 08.09.1923 Halden 1012
Johannesen Arne 17.10.1924 Halden 1013
Slyngenborg Vidar 07.11.1924 Halden 1015
Nilsen Arne Ivan Willy 18.05.1909 Halden 1017
Ødegaard Knut Arne 23.08.1923 Sarpsborg 1018
Johannesen Arne 17.10.1924 Halden 1020
Slyngenborg Vidar 07.11.1924 Halden 1021
Nilsen Arne Ivan Willy 18.05.1909 Halden 1023
Ødegaard Knut Arne 23.08.1923 Sarpsborg 1024
Johansen Ragnar Erling 01.10.1906 Väster Gotland Län 1027
Nilsen Harald Konrad 10.12.1904 Lillestrøm 1028
Olsen Alfred Martinius 26.12.1914 Kristiansand S. 1029
Larsen Kaare 24.06.1920 Furnes 1031
Svensen Olav 02.06.1916 Lista 1033
Ødegaard Jens-Petter 13.04.1921 Sandefjord 1034
Gabrielsen Odd Steen 21.12.1917 Horten 1035
Fredriksen Trygve William 13.05.1917 Sarpsborg 1036
Olsen Yngvar Karl? Fredrik 29.08.1922 Moss 1037
Wikstrøm Gustav Holger 01.10.1919 Sarpsborg 1038
Egeberg Ragnar 06.01.1910 Horten 1040
Blakstad Arne 05.12.1916 Brandbu 1041
Austad Arvid Arnold 01.08.1919 Røra 1042
Lyseggen Ludvig 28.09.1922 Nybergsund 1043
Nysæter Trygve 13.08.1920 Trysil 1044
Jønsrud Martin Johan 01.04.1919 Nordehov 1045
Tandberg Arvid H. 15.10.1922 Nes, Hallingdal 1046
Melker Harald 20.08.1919 Gjerpen 1047
Yri Peder Ellingsen 14.04.1919 Lier, Buskerud 1048
Holmsberg Arne Birger 03.05.1917 Tune, Greåker 1049
Bryde Leif 05.12.1924 Sandefjord 1050
Juul-Mikkelsen Per 26.05.1923 Asker 1052
Eriksen Yngvar Kristian 08.01.1921 Halden 1053
Bredesen Carl Kristian 25.08.1919 Brandval st. 1054
Haukaas Kolbjørn 18.03.1922 Levanger 1056
Wennes Gunnar Eystein 23.02.1920 Frol 1058
Gjems-Onstad Erik 22.02.1922 Oslo 1059
Østerdahl Frandøy Lorang 04.04.1925 Oslo 1060
Stormoen Arnt Harald 04.08.1921 Aasnes, Sola 1062
Rusten Arne Sverre 07.09.1918 Stange 1063
Schei Einar 04.06.1918 Egge 1064
Breidablik Rasmus Monsen 17.03.1915 Strynn (Stryn) 1065
Flo Lars Bernhard 03.11.1916 Strynn (Stryn) 1068
Molin Ove Waldemar 18.10.1914 Berg 1069
Bäkkevold Ivar Henriksen 16.06.1918 Rjukan 1070
Johansen Ole 03.07.1922 Røa, Vestre Aker 1071
Gundersen Gunnar Egil 17.10.1922 Oslo 1072
Halvorsen Eivind 22.03.1915 Årum, Borge 1073
Karlsen Thoralf 17.01.1917 Årum, Borge, Sarpsborg 1074
Solerød Arne Eugen 09.08.1916 Rokke 1076
Olsen Bjarne 30.01.1921 Drammen 1077
Halvorsen Raymond 26.12.1923 Drammen 1079
Jørgensen Reiulf 30.05.1923 Drammen 1081
Krohn Frithjof 20.09.1921 Bolsøy 1083
Dahl Birger Christian 29.07.1920 Bolsøy 1084
Andersen Kåre Emil 24.03.1923 Oslo 1085
Hasfjord Per Karl 20.03.1920 Overhalla 1086
Jørstad Ola Bjørnulf 13.08.1918 Snåsa 1088
Aasen Hans Peder 23.06.1918 Oslo 1089
Olsen Norvald Wilhelm 30.03.1921 Rolvsøy 1090
Prag Ragnvald Dahl 15.04.1884 Løiten (Løten) 1092
Rolfsen Sverre 15.05.1921 Lier 1093
Schleinkofer Karl Johan 19.02.1902 Offenbach a.m. 1095
Ruud Per Eilert 02.12.1909 Oslo 1097
Gundelach Carl Axel Hjalmat 10.02.1895 Oslo 1099
Holst Bernhard Kjell 10.04.1914 Oslo 1101
Burås Anders von Tangen 26.09.1915 Oslo 1102
Halvorsen Eivind 22.03.1915 Årum, Borge 1104
Schleinkofer Karl Johan 19.02.1902 Offenbach a.m. 1105
Ruud Per Eilert 02.12.1909 Oslo 1107
Gundelach Carl Axel Hjalmar 10.02.1895 Oslo 1108
Holst Bernhard Kjell 10.04.1914 Oslo 1110
Burås Anders von Tangen 26.09.1915 Oslo 1111
Åsum Reidar Kristian 06.05.1923 Vinger 1112
Bye Sigmund 10.01.1922 Frol 1113
Moen Fillip Andreas 10.08.1923 Sparbu 1115
Kristiansen Mikal 19.12.1921 Verann 1116
Strandberg Arild Ulf 11.01.1924 Oslo 1118
Holm Gustav Henning 09.03.1923 Vinger 1120
Bru Engvald Endresen 07.07.1913 Strandbarm 1122
Leidits Leif 20.12.1892 Halden 1123
Fagersand Erling 27.04.1921 Udnes 1124
Johansen Robert Armand 10.12.1920 Torsnes 1125
Bryn Lars Richter 24.06.1919 Oslo 1126
Hillesund Frithjof William 01.10.1907 Oslo 1127
Bergh-Jacobsen Jacob Stein 20.05.1918 Molde 1129
Mortensrud Ottar 16.04.1914 Hof i Solør 1130
Olsen Thorbjørn Ingvald 13.12.1919 Stokke 1131
Olsen Kai Romar 21.01.1923 Halden 1133
Andersen Rolf 10.05.1922 Asak 1134
Ugland Knut 07.02.1922 Halden 1136
Carlmark Sverre 18.10.1922 Oslo 1137
Karlsen Olaf 25.06.1922 Skjeberg 1138
Hystad Alfred 09.08.1921 Borge 1139
Solvang Bjørn Kristian 24.12.1924 Skjeberg 1141
Killingland Olaf Dahl 26.06.1923 Oslo 1143
Gimnäs Arne Trygge 08.06.1902 Gjemnes pr. Kristiansund 1144
Svendsen Sverre Oddvar 21.03.1925 Fredrikstad 1145
Amundsen Asbjørn Einar 28.11.1924 Sandefjord 1147
Tollefsen Asle Robert 25.05.1922 Aker 1149
Jensen Knut Emil 12.02.1916 Oslo 1151
Waaler Annar Paul 23.01.1925 Lierskogen 1152
Løvdal Berte 15.10.1904 Vatne 1154
Løvdal Lars Nicolay 21.08.1908 Dypvåg 1156
Jonsen Rolf Trygve 17.01.1919 Oslo 1158
Feydt Odd Georg 29.09.1912 Oslo 1160
Barlaup Asbjørn 31.01.1902 Trondheim 1162
Haarvig Aksel 27.01.1918 Oslo 1164
Hoff Thorbjørn Kåre 30.06.1917 Storelvdal 1165
Rød Kåre 15.03.1915 Uskdal 1166
Barlaup Gudrun Engelsen 07.01.1902 Bergen 1167
Vestrum Magnus Melvin 10.05.1921 Beistad 1168
Arntsen Alfred 22.03.1913 Egge 1170
Svendsen John Oliver 06.03.1922 Sparbu 1171
Tretvik Kåre Henrik 28.02.1917 Spillum, Namdal 1172
Tömerås Ivar 10.01.1918 Stod 1173
Furre Tore 07.02.1917 Verdal 1174
Henriksen Karl Knut Normann 30.12.1920 Sarpsborg 1175
Borthen Just Kristian Straumen 08.10.1917 Oslo 1176
Klem Jan Thorvald 12.01.1919 Finse 1177
Eriksen Arndor 16.12.1918 Stavanger 1178
Fossheim Reidar Alfred 10.04.1922 Grue, Solør 1179
Larsen Øyvind Storm 06.03.1915 Oslo 1180
Gausland Olav 05.08.1913 1181
Kårstad Jørund 01.11.1915 Eid, Nordfjord 1182
Røren Håkon Roald 31.01.1912 Aker 1184
Fuglestvedt Knut 22.02.1913 Sannidal 1185
Jacobsen Birger 18.10.1917 Nes, Romerike 1186
Dahl Kåre Melvin 24.12.1917 Ullensaker 1187
Faye-Hansen Wilhelm Richard 28.04.1919 Tønsberg 1188
Andersen Paul Konradi 05.03.1916 Fauske 1189
Torgersen Trygve Egil 03.11.1919 Oslo 1191
Amundsen Karl Anker 03.06.1921 Oslo 1192
Myrhaug John 15.09.1917 Ankenes 1194
Andersen Torstein Erik 10.02.1914 Halden 1196
Olsen Arne Wilhelm 07.03.1914 Halden 1200
Heyerdahl Lars Robsahm 26.11.1912 Oslo 1201
Wiel Mads 07.06.1916 Halden 1203
Heyerdahl Ågot 26.02.1913 Alta 1205
Roald Fritjov Jo. 26.01.1917 Sarpsborg 1206
Andersen Arthur Paul 07.03.1896 Oslo 1207
Forbord Magne 12.08.1912 Aasen 1209
Hollås Sven 07.10.1921 Steinkjær 1210
Brendtzäg Bjarne 08.08.1922 Sparbu 1211
Tessem Emil Konrad 20.09.1921 Steinkjær 1212
Olafsen Otto 03.03.1922 Jeløy 1213
Grårud Åge Henrik 26.10.1923 Idd 1215
Hansen Erling Sigvart Sverdrup 11.03.1910 Hamarøy 1217
Rønningen Alv Asbjørn 23.12.1924 Horten 1218
Iversen Kaare 09.12.1925 Horten 1220
Hegland Alf 23.07.1913 Snåsa 1221
Sæther Jon 13.08.1918 Rødennes 1222
Wallin Harry 20.11.1924 Herland 1223
Olsen Harry Marinius 08.10.1919 Tistedalen 1224
Stai Dagfinn Magne 29.01.1920 Øyer 1226
Faugli Knut 19.02.1916 Trøgstad 1227
Ericsson Georg 16.02.1921 Oslo 1228
Ryan Einar 22.05.1919 Ungdal 1229
Edvardsen Øyvind Eilif 16.07.1918 Vikna 1230
Waage Malmfrid Gudrun 03.01.1907 Eid 1232
Waage Jakob Andreas 03.03.1900 Måløy 1233
Waage Anne Marie 17.07.1936 Oslo 1234
Tingulstad Anne Lise 01.06.1916 Horten 1236
Tingulstad Bjørn Stray 08.02.1914 Bærum 1237
Hansen Olaf Kristian 04.08.1918 Skjeberg 1238
Holten Olaf 08.03.1922 Strømm 1240
Hagelsten Knut 16.10.1921 Hole 1242
Bråthen Hans 20.05.1917 Sarpsborg 1244
Hansen Torger Neumann 13.06.1922 Sem 1246
Rislien Ingvar Erling 01.02.1920 Tingvoll 1248
Johansen Edgar John 18.10.1918 Inset 1250
Holte Oddvar 06.06.1921 Røros 1252
Tønseth Ingvar 17.05.1920 Arendal 1253
Eriksen Egil Arnfinn 23.01.1921 Oslo 1254
Bostad Lyder 07.08.1924 Snåsa 1255
Rislien Thorleif John 27.08.1917 Sundalen 1256
Berg Ole 09.04.1917 Snåsa 1257
Sjøberg Karl Odivan 18.05.1920 Snåsa 1258
Hedin Hilmar John Christian 09.04.1924 Overhaldda, Namsos 1260
Nodeland Torbjørn 18.03.1923 Kristiansand S. 1262
Olsen Erik 14.11.1923 Oslo 1263
Nilsen Odd 18.01.1924 Oslo 1264
Revheim Arve 16.03.1923 Stavanger 1265
Steinfjell John Jonsen 30.08.1921 Snåsa 1266
Bostad Kaare Jørgen 27.04.1924 Snåsa 1268
Bråteng Snorre 21.08.1922 Salsbruket 1269
Gjerstad Sverre 06.09.1915 Høilandet 1270
Bostad Petter Elias 26.09.1919 U.S.A. 1271
Sandåss Kristen 20.02.1919 Kragerø 1272
Roe Jon Olavssøn 14.06.1917 Notodden 1273
Wiik Rolf Eugen 29.05.1921 Oslo 1274
Lunde Agnar Johannes 04.11.1920 Snåsa 1276
Lunde Arvid Ingvar 29.06.1923 Snåsa 1278
Groth-Hansen Arne 27.08.1907 Ikke oppgitt 1281
Hvidsten Alvhild Marie 25.05.1923 Tysfjord 1282
Olsen Edvard Magnus 21.07.1890 Eidsberg 1283
Bye Stina Beatha Gustava Lovisa 22.05.1899 Malmø 1284
Enersen Rakel Louise 01.02.1907 Oslo 1285
Olsen Ola 19.11.1917 Åmot, Rena 1286
Jacobsen Nina Fransina Karolina 07.11.1910 Gotland 1287
Svensen Karl Rudolf 23.12.1915 Skjeberg 1289
Jacobsen Åse Hareide 19.01.1921 Drammen 1290
Haugli Arne 07.08.1916 Vestfossen Ø. Eiker 1291
Jensen Hedvig Audun 01.11.1914 Oslo 1292
Kristensen Sten Ferdinand 23.01.1915 Kiruna, Sverige 1293
Gagnat Alf Ragnar 07.01.1915 Strömsund, Sverige 1294
Midtland (f. Sandberg-Hanssen) Anette Marie 23.05.1920 Horten 1296
Storbraathen Bjarne 28.04.1912 Eidsvoll 1297
Sørensen Ole Henry 28.03.1916 Eidsvoll 1299
Augustsen Karl Nikolai 03.05.1890 Lier 1300
Høiberg Henrik Peder Ole 30.11.1904 Narvik 1302
Stensbråthen Helge 14.09.1920 Ullenstad 1303
Hanssen Karl Torbjørn 27.12.1914 Nes, Romerike 1304
Storbråthen Herman Knut 24.04.1922 Ullensaker 1305
Pedersen Aksel 10.11.1914 Alstahaug 1307
Amundrød Hartvig 20.01.1917 Idd 1308
Schulstad Roald Johan 29.07.1918 Berlevåg 1310
Johnsen Layla 27.07.1922 Ås (Nordby) 1311
Johnsen Bjørg 27.07.1922 Ås 1312
Skjerven Aase Maria 05.09.1921 Aker (Østre) 1313
Dullum Per 10.10.1914 Aasen i Trøndelag 1314
Bjørnstad Magnhild 29.05.1916 Bardu 1316
Paulsen Ingolf Arnt 17.05.1916 Steigen 1317
Andersen Thorleif 21.12.1917 Sarpsborg 1318
Kuna Rudolf Julius 14.07.1904 Sudettyskland 1319
Ødegård Oskar Halvorsen 10.03.1915 Blaker 1321
Lippe Just Ebbesen von der 13.01.1904 Oslo 1322
Tellefsen Thorleif Gerhard 27.01.1911 Oslo 1323
Jensen Normann Reidar Olai 31.03.1908 Tysfjord 1324
Jensen Hjalmar Manselius 20.04.1910 Tysfjord 1325
Adamson Olge Johan Jungstedt 28.02.1916 Drammen 1326
Svensson Helge Georg Walther 06.11.1915 Oslo 1328
Zammert Petter Ikke oppgitt 1329
Kristoffersen Henry Bülow 21.06.1919 Sandefjord 1330
Zammert Anna 12.07.1898 Tyskland 1331
Hovden Sverre 11.07.1910 Ullensaker 1332
Brendhagen Kåre 14.03.1910 Romedal 1333
Trus Oddny 24.12.1919 Ikke oppgitt 1334
Welhaven Johan Andreas 20.10.1923 Oslo 1335
Larsen Olaus Gjerstad 01.04.1910 Buksnes, Lofoten 1336
Karlsen Kolbjørn 06.04.1890 Halden 1338
Karlsen (f. Isaksen) Olga Marie 23.11.1902 Tistedalen 1340
Sund Arthur 29.09.1914 Hemnesberget 1341
Johansen Jens Ikke oppgitt 1343
Nyberg Erik 11.06.1920 Kristiansand 1344
Johansen Einar Normann 20.09.1913 Fauske 1345
Grundstrøm Ole 08.02.1919 Höle, Rogaland 1346
Olsen Emil Laurentius 27.02.1891 Oviken, Sverige 1348
Sørnæs Gunnar 12.06.1915 Lier 1349
Kaldal Per Emanuel 02.07.1922 Gäddede, Sverige 1351
Norlemann Erling Adolf 04.12.1905 Halden 1353
Johnsen Theodor Selmer 25.04.1915 Sandar 1354
Teigen Ragnhild Kristine 25.03.1919 Sylling 1356
Robr Eigil Dag 24.04.1916 Skien 1357
Engebretsen Sverre 21.06.1901 Østre Aker 1359
Ulseth Ronald 19.12.1910 Ikke oppgitt 1360
Gjørtz Odd 14.11.1914 Haugesund 1362
Ormann Knut Nikolai Baust 23.09.1916 Oslo 1363
Andersen Ragna Berthine 26.08.1901 Andebu i Vestfold 1364
Nyland Fritz Kristoffer 26.07.1917 Målselv 1365
Bjørneby Finn 18.11.1909 Solør 1367
Bjørneby Sven 15.12.1913 Solør 1368
Jønland Odd Henry 18.10.1914 Strinda 1369
Bredesen Thore 20.10.1921 Saltdal 1370
Mathiesen Arnold Thorstein 01.09.1918 Skien 1372
Andersen Oddveig 27.10.1917 Modum 1373
Sand Solveig 25.02.1921 Frøja 1374
Sand Haldis (og: Lindkjølen, Gerd, f. 14.09.1916, Eidskog) 25.02.1921 Frøja 1375
Gangstad Reinert 17.05.1915 Skjeberg 1376
Strand Gustav Engelhart 02.05.1914 Skien 1377
Johansen Reidar Stenberg Ikke oppgitt 1379
Sømee Rolf 25.09.1911 Larvik 1381
Hanssen Arne Groth 19.08.1907 Oslo 1383
Heide Jan Erling 29.03.1919 Oslo 1385
Hansen Torleif 08.03.1919 Kjøbenhavn 1386
Ødemark Svein Conrad 23.10.1918 Oslo 1387
Andersen Egil Winther 28.09.1916 Trondheim 1388
Andresen Erling Thorleif 07.12.1907 Halden 1389
Vestli Sindre 04.05.1920 Nyhuus, Trysil 1390
Arnesen Angell 29.06.1916 Tune 1391
Askerød Nils Nilsen 09.07.1918 Ås 1392
Olsen Tora Amanda 06.03.1918 Sørhaug i Skåre 1393
Bredesen-Brede John 24.04.1919 Solør 1395
Blindheimenes Karl 08.03.1916 Borgund 1396
Ellingsen Arnold Hartvig 28.11.1913 Oslo 1397
Dybedahl Trygve 27.04.1917 Øimark 1398
Fjeldal Erling Kristian 03.07.1912 Skjøberg 1399
Furuli Håkon 10.02.1915 Tune 1400
Fredlund Fredrik 08.12.1916 Halden 1401
Larsen Ruth Karoline 27.01.1920 Vardø 1402
Berentsen Ingvald Kristoffer 08.01.1887 Bergen 1405
Andreassen Hans Konrad Emil 10.02.1904 Tysfjord 1406
Hansen Arve Torbjørn 31.12.1919 Eidsberg 1407
Johansen Helge Rolf 23.09.1921 Ikke oppgitt 1409
Hansen Håkon Eilert 04.12.1919 Skjeberg 1410
Jacobsen Vincent Angell 23.03.1918 New York 1411
Pedersen Ivar Steen 30.06.1917 Salhus? 1412
Haraldstad Harald 07.03.1918 Tune 1413
Bendiksen Sigrid Maria 02.03.1910 Indre Församling 1415
Jacobsen Thor Anton 01.02.1915 Drøbak 1416
Jensen Roar 22.11.1916 Skjeberg 1417
Lewenstein Leopold 27.04.1922 Oslo 1419
Jørstad Gunnar Marenius 04.06.1916 Tistedal 1421
Karlsson Maja Laura 15.01.1913 Dala-Järna 1422
Kildeinformasjon
Riksarkivet RA/S-6753/V/Va/L0002
Lenke til Arkivportalen
Den Kgl. Norske Legasjons Flyktningskontor V: Mikrofilm
Va: Mikrofilm. Flyktningskartotek
L0002: Kjesäterkartoteket. Flyktningenr. 1001-2000
Annen kilde nr. V/L0002/1940 - 1945 - Kjesäterkartoteket. Flyktningnr. 1001-2000 (indeksert sidenummer svarer til flykningenr.). Papirmaterialet kassert. Personopplysninger 2. verdenskrig Sverige Statlige arkiver Institusjoner under departementene Flyktninger