Innhold
Visningsvalg:

Varanger museum IKS


Brodtkorb handel A/S

Oppgjørsbøker, Ishavsfangst
A upaginert
B upaginert
D upaginert
E upaginert
F upaginert
G upaginert
H upaginert
I/J upaginert
K upaginert
L-M upaginert
N upaginert
O upaginert
P upaginert
R upaginert
S upaginert
T upaginert
V upaginert
Vesper Ishavskutter 25. april - 5. mai 1898 1
Vesper Ishavskutter 5. - 26. mai 1898 2
Vesper Ishavskutter 1. mai - 19. desember 1899 3
Vespers driftskonto 23. april - 20. oktober 1898 10
Vespers driftskonto 20. oktober 1898 - 27. mars 1899 11
Vespers driftskonto 27. mars - 20. april 1899 12
Vespers driftskonto 17. april - 18. september 1899 13
Vespers driftskonto 18. september 1899 - 10. mars 1900 14
Vespers driftskonto 10. mars - 10. april 1900 15
Vespers driftskonto 10. april - 13. oktober 1900 16
Vespers driftskonto 13. oktober 1900 - 6. april 1901 17
Vespers driftskonto 6. april - 18. juli 1901 18
Vespers driftskonto 15. juli - 31. oktober 1901 19
Isak Johannessen Harpuner 1898 20
Severin Jensen Harpuner 1898-1899 22
1. Hilmar Olausen / 2. Ingebr. Johansen Skjærstad 1898-1899 23
1. Anton Amundsen / 2. Andor Johansen Borge 1. 1898 / 2.1899 24
1. Peder Edvinsen / 2. Oscar Hjalm. Sørensen 1. 1898 / 2. 1899 25
1. Julius Larsen / 2. Jakob Johannesen Maunu 1. 1898 / 2. 26
1. Anton Erlandsen / 2. Anton Amundsen 1. / 2. Kokk 1. 1898 / 2. 1899 27
Johan Martin Olsen 1898 28
Hjalmar Jensen 1898-1899 29
Vespers fangst Oktober 1898 30
Vespers inventar Oktober 1898 31
1. Olaf Surland (G. Jurioff) / 2. Hans Hansen 1. / 2. Hammerfest 1. 1898-1899 / 2. 1899 32
1. Jørgen Leonordsen (G. Jurioff) / 2. Nicolay Bogdanoff 1. 1898-1899 / 2. 1899 33
1. Nils Hansen / 2. Isak Adamsen 1. / 2. Harpuner 1899 34
John Johansen (Mosevold) 1899 35
Karl Mikal Johansen Hammerfest 1899 36
Vasili Ivanoff Kusmin 1898-1899 37
Jacob Olsen Målselven 38
Ignati Dokokin/Dakokin Flaggskipper 39
Vespers fangst 1899 40
Knud Johnsen Tromsø Skipper 1899 41
Anders Laakkert Harpuner 1899-1900 42
John Johnsen Harpuner 43
Alfred Arnesen Kokk 44
Thoralf Olsen 1900 45
Hjalmar Brunstrøm / Bernsten / Berntsen 1900 46
Einar Olsen 1900 47
Alexei Lasaroff Schjungo (Petchenga/Pechenga/Petsamo?) 1900 48
Dmitri Rabasanoff 1900 49
Kristian Antonsen Petchenga/Pechenga/Petsamo 1900-1901 50
Nils Johansen 1900 51
1. Edvin Sivertsen / 2. Johannes Bye 1900 52
Knud Johnsen Tromsø 1900 53
Vespers fangst 1900 54
Johan Krudtaa Tromsø Skipper 1900-1901 55
Olaus Krudtaa Harpuner 1900-1902 56
Henrik Nilsen 1900-1901 57
Hans Jørgensen 1901 58
Ole Olsen Krudtaa 2. harpuner 1901 59
Knud Riise Stewart/stuert 1901 60
Vasili Veschnikoff 1901 61
Olaf Pedersen Hammerfest 1901 62
Anders Andreassen 1901 63
Albert Andreassen 1901 64
Metri Suteroff/Tuteroff (?) 1901 65
Joh. Krudtaa Tromsø Skipper 1901 66
Vespers fangst 1. og 2. tur 1901 67
Nicolay Susloff 1901-1903 68
Jacob Schalanin/Schalavin 1901 69
Oskar Østensen (?) 1901 70
Peter Amosoff/Arnosoff 1901 71
Gregori Bajoff 1901 72
Skonnert St. Nikolai 29. mars - 26. april 1902 73
Skonnert St. Nikolai 26. april - 20. mai 1902 74
Skonnert St. Nikolai 20. mai - 17. juni 1902 75
Skonnert St. Nikolai 17. juni - 4. juli 1902 76
Skonnert St. Nikolai 4. - 17. juli 1902 77
Skonnert St. Nikolai 15. juli - 31. oktober 1902 78
Skonnert St. Nikolai 12. mars - 20. april 1901 79
Vasili Ivanoff Kusmin 1901 80
Skonnert St. Nikolai 20. april - 10. mai 1901 81
Skonnert St. Nikolai 9. - 18. mai 1901 82
Skonnert St. Nikolai 17. mai - 15. juli 1901 83
Skonnert St. Nikolai 15. juli 1901 84
Vespers driftskonto 26. februar - 1. mai 1902 85
Vespers driftskonto 3. - 28. mai 1902 86
Skonnert St. Nikolai Konto for fiskelasten 1901 1. tur 1901 1. april - 3. juli 1901 87
Skonnert St. Nikolai Konto for fiskelasten 1901 1. tur 1901 3. - 8. juli 1901 88
Skonnert St. Nikolai Konto for fiskelasten 1901 2. tur 1901 15. juli - 3. august 1901 89
Skonnert St. Nikolai Konto for fiskelasten 1901 2. tur 1901 3. - 15. august 1901 90
Skonnert St. Nikolai Konto for fiskelasten 1901 2. tur 1901 15. - 19. august 1901 91
Skonnert St. Nikolai Konto for fiskelasten 1901 2. tur 1901 7. - 11. oktober 1901 92
Joh. Krudtaa 1901 93
St. Nikolai Oktober 1901 - 4. juli 1902 1901-1902 94
Levonti Archipoff Petchenga/Pechenga/Petsamo 1902 95
Abraham Kusmin Petchenga/Pechenga/Petsamo 1902 96
Feodor Bogdanoff Petchenga/Pechenga/Petsamo Flaggskipper 1902 97
Isak Isaksen Harpuner 1902 98
Kristian Pedersen Kokk 1902 99
Kristian Arntsen 1902 100
Johannes Enoksen 101
1. Bernhart Mortensen / 2. Bernhoff Lund (?) 1. 1902 / 2. 1906-1907 102
Bernhart Martinussen 1902 103
Joh. Krudtaa 1902 104
Anders Larsen Solhaug 1902 105
Olaus Krudtaa Harpuner 1902 106
Joh. Bechlund 1902 107
Kristian Svee 1902 108
Vespers fangst 1902 1. og 2. tur 1902 109
Vespers fangst 1902 3. tur 1902 110
Olaf Surland 1902 111
Konrad Jegoor Bogdanof 1902-1903 112
Vespers driftskonto 28. mai - 19. august 1902 113
John Krudtaa 1902 114
Vespers driftskonto 19. august - 25. september 1902 115
Vespers driftskonto 26. september 1902 - 24. februar 1903 116
Joh. Krudtaa 1902-1903 117
Joh. Krudtaa 1903 118
Anders Larsen Solhaug 3. harpuner 1902-1903 119
August Arnesen 1902-1903 120
Olaf Olsen Tromsø Harpuner 1902-1903 121
Iver Hammer Harpuner 1902-1905 122
Kristian Antonsen Petchenga/Pechenga/Petsamo 1902-1904 123
Skonnert St. Nikolai 31. oktober 1902-14. september 1903 124
Vespers driftskonto 24. februar - 6. juni 1903 125
Ivakop Agioff 1903 126
Andrei Ivanoff Ombatschoff 127
Jacob Gotliebsen 1903 128
1. Johan Beklund / 2. Hilmar Gunerius Gundersen 1903 129
Iver Andersen Kokk 1903 130
1. Anton Thorsen / 2. Thorvald Thorsen 1903 131
Sofus Eilertsen Liland, Østnesfjord 1903 132
1. Johan Sundt / 2. Peder Olsen 1903 133
Alfred Olsen 1903 134
Jacob Gotliebsen 1903-1904 135
Gabriel Krudtaa Harpuner 1903 136
Vespers driftskonto 8. juni - 31. august 19031903 137
Vespers fangst 1903 138
Nicolai Sosloff 1903 139
Georg Salamonsen Strømsjø, Vesterålen 1903 140
Feodor Bogdanoff Petchenga/Pechenga/Petsamo Flaggskipper 1903-1904 141
Hjalmar Annaniassen Vadsø Kokk 1903 142
Joh. Krudtaa 1903 143
Vespers fangst 1903 144
Gabriel Krudtaa Harpuner 1903-1904 145
Anders Larsen Solhaug 1903-1905 146
Vespers driftskonto 31. august - 22. september 1903 147
Skonnert St. Nikolai 15. september - 5. oktober 1903 148
Vespers driftskonto September - 9. desember 1903 149
Johan Krudtaa 1903-1904 150
Skonnert St. Nikolai 1903 151
Vespers driftskonto 10. desember 1903 - 1. mars 1904 152
Johannes A. Mørk 1904 153
Konrad Alexeioff 1904 154
Karl Knudsen Tsypnavolok/Tsyp-Navolok Kokk 155
Olaus Krudtaa Skipper 1904 156
Olaf Øien 1904 157
Vespers driftskonto 1. - 16. mars 1904 158
Peter Larsen 1904-1906 159
Laufrid Sundkvist 1904 160
Ole Nilsen 1904 161
Oscar Ditlef Haagensen 1904 162
Vespers driftskonto 16. mars - 20. august 1904 163
Gabriel Krudtaa 1904-1905 164
Vespers fangst 1904 165
Vespers driftskonto 20. august - 8. oktober 1904 166
Vespers driftskonto 8. oktober 1904 - 6. mars 1905 167
Olaus Krudtaa Skipper 1904-1905 168
Aug. Hanola 1905 169
Mikaila Andrecoff (Mikal Andreasen) 1905 170
Iver Andr. B. Hansen 1905 171
Terenti/Terentje Vasilientsek Jeremeioff Petchenga/Pechenga/Petsamo 1905 172
Martin Olsen Brødreskift 1905-1906 173
Karl Holvorsen/Halvorsen 174
Johan Pitkænen Muotka 1905 175
Alfred Olsen 1905 176
Sigurd Grøttum 1905 177
1. Artur Branæs / 2. Christian Ridola 1905 178
Vespers driftskonto 6. - 16. mars 1905 179
Einar Henriksen 1905 180
Vespers driftskonto 14. mars - 30. mai 1905 181
Vespers fangst 1. tur 1905 182
Gabriel Krudtaa 1905-1906 183
Vespers driftskonto 30. mai - 7. juni 1905 184
Ole Sævre 1905 185
Sivert Nilsen 1905 186
Iver Hammer Kongsvik, Harstad "Skipper på "Trent" for 1906" 1905 187
Johan Maiala 1905 188
Einar Pedersen Tromsø Kokk 1905 189
Hans Hansen Reine 1905 190
Vespers driftskonto Juni 1905 - 1. mars 1906 191
Vespers fangst 2. tur 1905 192
Einar Øien Tsypnavolok/Tsyp-Navolok 1905 193
August Arnesen Skipper 1905-1906 194
Anton Sundqvist Kokk 1905 195
Olaf Olsen Harpuner 1905-1907 196
Nils Pedersen Harpuner 1905-1915 197
Einar Haga Jarfjord 1906 198
Hans Pedersen 1906 199
Karl Pedersen Uleaborg 200
Frantz Mauritz Carling 1906 201
Karl William Mathiassen 1906 202
Vespers driftskonto 1. - 20. mars 1906 203
Theodor Rath 1905 204
Peter Bjørvik Kokk 1907 1906-1908 205
Alfred Gudmundsen Harpuner 1907 1906-1908 206
Vespers driftskonto 20. mars - 11. juli 1906 207
Vespers fangst 1906 208
Peter Larsen 1906-1908 209
Vespers driftskonto 11. juli 1906 - 9. januar 1907 210
Aug. Arnesen 1906 211
August Arnesen 1906 212
Vespers driftskonto 31. januar - 19. mars 1907 213
Vespers driftskonto 19. mars - 9. august 1907 214
1. Thomas Olsen / 2. Tharald Magnus Knudsen 1. / 2. Sydvaranger 1907 215
Adolf Kornelius Hartvigsen 216
Harald Bjørvik 217
Jacob Berg 1907 218
Halfdan Olaf Christian Halvorsen Gamvik 1907 219
Arne Kulseth Tromsø 1907-1908 220
Olaf Olsen Harpuner 1907-1909 221
Harang Kofod (Kofoed) 1907-1908 222
Vespers fangst 1907-1908 223
August Arnesen Skipper 1907-1908 224
Vespers driftskonto 9. august 1907 - 16. mars 1908 225
Vespers driftskonto 19. mars - 15. juli 1908 226
Johan Karl Nilsen Harpuner 1907-1909 227
Victor Kristian Korneliussen 3. harpuner 1907-1909 228
Sigurd Amandus Magnussen Matros 1907 229
Sigfred Johan Kristiansen Matros 1907-1908 230
Sigvard Emil Hermansen Kokk 1908 231
Alfred Gudmundsen 1908-1909 232
August Arnesen Tromsø 1908-1909 233
Parelius Sakariasen 1909 234
Petter Hildunen Uleaborg 1908 235
Heiki Hildunen 1908 236
Arvid Kallioniemi Torniå, Uleaborg 1908 237
Frants Viida 1908 238
Bernhoff Lund 1908 239
Vespers fangst 15. juli 1908 240
Vespers driftskonto 17. juli 1907 - 9. mars 1909 241
Linus Andreas Løvblad Sunsvall (Sundsvall) / Kirkenes 1908-1911 242
Johan Nilsen Salangen Kirkenes 1908 243
Karl Magnus Pedersen Tromsø 1909 244
John Mikal Pedersen Rotmo, Ibbestad 1909 245
Robert Tuoman Poutanen Viborg 1909-1910 246
Thøger Knudsen Hatfjelddalen (Hattfjelldalen) 1909 247
Michaila Grigorjeff Loschin Malaschaika (?), Russland 1909 248
Vespers driftskonto 11. mars - 8. juni 1909 249
Henrik Johan Nykänen 1909 249
Johan Jacobsen Ulvila 1909-1910 250
Alfred Karolius Moe 1909 251
Jacob Karriniemi 1909 252
Vespers fangst 1. tur 1909 253
August Arnesen 1909-1910 254
1. Johan Karl Nilsen / 2. Thorleif Nerland 1. Harpuner / 2. 255
Victor Kristian Korneliusen 1909: 3. harpuner / 1910: 2. harpuner 1909-1910 256
Vespers fangst 2. tur 1909 257
Vespers driftskonto 10. juni - 31. august 1909 258
Vespers driftskonto 24. januar - 15. juni 1910 259
Gustav Alfred Gudmundsen 1909: 1. harpuner / 1911: Skipper 1909-1911 260
Karl M. Pedersen Kokk 1909-1910 261
Hilmar Martinius Ludvigsen 1909-1910 262
Fillip Antonius Kulseth 1909 263
Anton Marinius Gerhard Larsen Storgaden, Tromsø 3. harpuner 1909-1910 264
Johan Alfred Lindberg 1909 265
Jentoft Johannesen 1910 266
August Arnesen 1910 267
Vespers fangst 1910 268
Vespers driftskonto 16. juni - 18. november 1910 269
Johan Karl Nilsen 1. harpuner 1910-1911 270
Kristian Beruh. Nilsen 2. harpuner 1910-1911 271
Edv. Johan Wilhelmsen 3. harpuner 1910-1911 272
Magnus E. L. Myhre Kokk 1910-1911 273
Vespers driftskonto 29. november 1910 - 25. april 1911 274
Vespers driftskonto 27. april - 16. august 1911 275
1. Konrad Hansen / 2. Ebert M. Eilertsen 1. 1911-1912 / 2. 1911 276
1. Hans A. Eliassen / 2. Ingvald Peder G. Pedersen 1911 277
1. Karl J. Korneliussen / 2. Petter Olaus Larsen 1911 278
Alfred Gudmundsen Skipper 1911-1912 279
1. Henrik Bessonen / 2. Haakon Bakken 1911 280
1. Alfred Adolf Henriksen / 2. Johannes Pietarila 1911 281
Gustav Edv. Nilsen 1911 282
Vespers fangst 1911 283
Victor Pedersen 3. harpuner 1911-1912 284
Vespers driftskonto 16. august 1911 - 24. mars 1912 285
Karl Joh. Bengtson 1. harpuner 1911-1913 286
Magnus E. L. Myhre Kokk 1911-1912 287
1. Paul Beruh. Bjørvik / 2. Karl Stotius Reinholdt 1. / 2. Strømstad 1. Matros / 2. Matros 1. 1911 / 2. 1911-1912 288
Thore Grefstad Harpuner 1911-1919 289
Alfred Gudmundsen Skipper 1912 290
1. Mikel Andersen Reponen / 2. Johan Koski 1912 291
1. Mathi Hirvonen / 2. Otto Goljonen 1912 292
1. Fritjoff Larsen / 2. Einar Branseg 1912 293
1. Rikard Larsen / 2. Vasili Rokusanoff (?) 1. Maskinist / 2. 1. 1912 / 2. 1913 294
Vespers driftskonto 25. april - 19. august 1912 295
Vespers fangst 1912 296
Vespers driftskonto 20. august - 27. november 1912 297
Alfred Gudmundsen Skipper 1912-1913 298
Gerhard M. B. Sørensen Harpuner 1912-1913 299
1. Karl Bjørkman / 2. Mauritz Soronen 1. 3. harpuner / 2. 1. 1912 / 2. 1913 300
Oscar W. Bjørkman Montør 1912-1913 301
1. Kristian W. F. Karlsen / 2. Hans Johansen 1. Kokk / 2. Kokk 1. 1912 / 2. 1913 302
1. Arnt Adolf Olsen / 2. Karl K. Olsen 1912-1913 303
1. Karolius Karlsen / 2. Evald Mathisen 1. / 2. Kokk 1912-1913 304
Vespers driftskonto 31. desember 1912 - 29. februar 1913 305
1. Rolf M. Sundberg / 2. Ivan Oborin 1913 306
1. Adolf N. Ingebrigtsen / 2. Pavel Jefrenoff 1913 307
A. Gudmundsen Skipper 1913-1916 308
1. Pavel F. Jefrenoff / 2. Einar Ø. Plsen 1. / 2. Harpuner 1913 309
Edvard J. Wilhelmsen 1913 310
Vespers driftskonto 1. april - 4. juli 1913 311
Vespers fangst 1. tur 1913 312
1. Vasili Kiprianoff / 2. Herm. Salmijærvi 1913 313
1. Edv. Wilhelmsen / 2. Ivan J. Jelsakoff 1. Harpuner / 2. 1913 314
Vespers driftskonto 8. juli - 28. august 1913 315
Vespers fangst 2. tur 1913 316
Vespers driftskonto 28. august 1913 - 14. mars 1914 317
Nicolai Nicolaisen Hjorten, Tromsø Skipper 1913-1914 318
Axel P. Lindseth Harpuner 1913-1914 319
Paul K. Hagerup Harpuner 1913-1914 320
Anton Næss 3. harpuner 1913-1915 321
Karl E. S. Thomsen Motormaskinist 1913-1915 322
1. Ole Guttormsen / 2. Hans August Aleksandersen 1914 323
1. Ferdinand Sten Kristensen / 2. Karl Johan Andersen 1. Kokk / 2. Kokk 1914 324
1. Aleksander Cizoff/Cigoff / 2. D. Mikojeff 1914 325
1. Reidar J. Johansen / 2. Nikifaar Ivan Antofioff (?) 1. Kokk / 2. 1914 326
Vespers driftskonto 21. mars - 24. august 1914 327
1. Pavel Jefremoff / 2. Ivan Oborin 1914 328
Vespers driftskonto 17. august 1914 - 30. januar 1915 329
Vespers fangst 1914 330
Nicolai Nicolaisen Hjorten, Tromsø Skipper 1914-1915 331
1. Sander N. Olsen / 2. Karl Wilhelm Jensen 1. 3. harpuner / 2. Kokk 1914-1915 332
1. Johannes A. Andersen / 2. Peder Olsen 1914-1915 333
1. Karl H. Eliassen / 2. Søren Berg Hansen 1. 1914-1915 / 2. 1914 334
1. Harald N. Valum / 2. Hans Anton Edv. Eliassen / 3. Alf Korenius H. Johansen 1. 1914 / 2. 1915 / 3. 1914-1915 335
Vespers driftskonto 24. februar - 10. juli 1915 336
1. Benjamin Henriksen / 2. Ingv. S. Aspaas 1915 337
1. Emil Andersen / 2. Peder Johansen 1915 338
N. Nicolaisen Skipper 1915 339
Vespers fangst 1915 340
Vespers driftskonto 12. juli - 21. desember 1915 341
1.Hagrup Larsen / 2. Alf. H. Johansen 1. Harpuner / 2. Harpuner 1915 342
1. Søren P. Hansen / 2. Iver Charles Isaksen 1. 3. harpuner / 2. Kokk 1915 343
Fredrik A. Pettersen 1915 344
Vespers driftskonto Desember 1915 upaginert
Skonnert Nikolai's inventar 1900 upaginert
Kildeinformasjon
Varanger museum IKS Varanger museum IKS VAMU/A-0001/F/Fb/L0001/0001
Lenke til Arkivportalen
Brodtkorb handel A/S F: Oppgjørsbøker
Fb: Ishavsfangst
L0001: Vesper
0001: Vesper 1 Annen kilde nr. 1 /1898 - 1915 - Kontobok for ishavsskuten Vesper og skonnert St. Nikolai Sjømenn og sjøfolk Handel Fiskeri Jakt og innlandsfiske Genealogi og slektsgransking Båter og skip Sjøfart Russland og Sovjet Arktis Privatarkiver Bedriftsarkiver